Автор Тема: Лепење на тапацир  (Прочитано 3065 пати)

Отсутен kalco

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 255
  • Audi a3 1.9 TDI
    • Kalco
Лепење на тапацир
« на: 07 Мај 2012, 08:42:06 am »
Здраво екипо,

Имам еден проблем, приметив поцна да ми се одлепува тапацирот на кровот,па сакам да прашам кој лепи такво нешто во скопјево?

Отсутен infected

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 402
Одг: Re: Лепење на тапацир
« Одговори #1 на: 07 Мај 2012, 09:09:59 am »
Od samad ke si zemes materijal, a za lepenje 070/432-747. Mene mi go lepese tapacirot na vektrata tipov i dobro go sredi. Sigurno uste nekoj ke ti dade broj od coek sto pravi vakvi stvari.

Отсутен kalco

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 255
  • Audi a3 1.9 TDI
    • Kalco
Одг: Лепење на тапацир
« Одговори #2 на: 07 Мај 2012, 09:34:14 am »
Абе го имам тапацирот не е скинат само е одлепен...беше малце само ама од немарливост се одлепи цел...

Отсутен infected

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 402
Одг: Re: Лепење на тапацир
« Одговори #3 на: 07 Мај 2012, 09:38:52 am »
Neznam dali ke moze da go zalepi istiot. Obicno toj materijal ima sunger od vnatresnata strana i posle podolgo vreme toj sunger staree, se roni i materijalot se odlepuva od pokrivot. Barem taka bese kaj mene, kaj tebe moze e poinaku i treba da si proveris.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Лепење на тапацир
« Одговори #4 на: 07 Мај 2012, 09:58:58 am »
Калчо, еве ти број од човек кој што цел живот работи само со ентериери од коли и автобуси, значи тапацирање седишта, кровови итн...
Венцо се вика човекот, а бројот е 071 382 774.
Мене седиштето ми го направи како од фабрика, да се чудиш е човекот...
;)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен kalco

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 255
  • Audi a3 1.9 TDI
    • Kalco
Одг: Лепење на тапацир
« Одговори #5 на: 07 Мај 2012, 10:06:12 am »
Фала Сале ќе го барам. ;)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Лепење на тапацир
« Одговори #6 на: 07 Мај 2012, 10:15:26 am »
Не оставајте да ви ги чистат плафоните машински и со многу течност при екстракцијата,плафоните одлично се чистат и со специјални средства исклучиво наменети за тоа,сум се изнагледал паднати плафони од нестручно завршена работа,т.е. хемиско чистење,досега никогаш сум немал таква ситуација,да ми се одлепи плафон при негово чистење,сега овој твој случај може да е и од старост на плафонот,најдобро е ако е добар материјалот да се прелепи само,и поефтино нормално,ако е многу прљав купи си платно и нека се претапацира целиот плафон

Отсутен kalco

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 255
  • Audi a3 1.9 TDI
    • Kalco
Одг: Лепење на тапацир
« Одговори #7 на: 07 Мај 2012, 11:52:09 am »
Не оставајте да ви ги чистат плафоните машински и со многу течност при екстракцијата,плафоните одлично се чистат и со специјални средства исклучиво наменети за тоа,сум се изнагледал паднати плафони од нестручно завршена работа,т.е. хемиско чистење,досега никогаш сум немал таква ситуација,да ми се одлепи плафон при негово чистење,сега овој твој случај може да е и од старост на плафонот,најдобро е ако е добар материјалот да се прелепи само,и поефтино нормално,ако е многу прљав купи си платно и нека се претапацира целиот плафон

Па не е одлепен од хемиско чистење туку вероватно од дотрајаност.Иначе тапацирот е здрав само е одлепен.

Ќе ги барам луѓето што ми кажаа да видам кој ќе се нафати да ми заврши работа.

Отсутен kalco

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 255
  • Audi a3 1.9 TDI
    • Kalco
Одг: Лепење на тапацир
« Одговори #8 на: 07 Мај 2012, 12:04:24 pm »
Калчо, еве ти број од човек кој што цел живот работи само со ентериери од коли и автобуси, значи тапацирање седишта, кровови итн...
Венцо се вика човекот, а бројот е 071 382 774.
Мене седиштето ми го направи како од фабрика, да се чудиш е човекот...
;)

Сале му се јавив на човеков рече после 5 да му ја однесам.Ми кажа у влае после мостот од десна страна али не го разбрав убаво кажи ми поточно каде се наоќа?