Автор Тема: REBRAST KAIS I ZATEGAC  (Прочитано 4972 пати)

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
REBRAST KAIS I ZATEGAC
« на: 17 Април 2012, 21:14:37 pm »
Uste od poodamna treba da go smenam rebrastiot kais i zategacot na golfceto ,pa ete mu dojde redot za zamena......

no normalno ima eden kup marki skartovi i originali.....

pa ajde sega sto mislite sto da  kupam sto da stavam ? koja marka na kais e najdobra ili kojamarka na zategac ?

nesto mi ponudija lemford i kontinental ali neznam nikogasne sum gi koristel pa soveti sto kako da pravam .....

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: REBRAST KAIS I ZATEGAC
« Одговори #1 на: 17 Април 2012, 22:16:19 pm »
Kais GATES da baras ne e losa marka. Zategac INA e dobar izbor.

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: REBRAST KAIS I ZATEGAC
« Одговори #2 на: 17 Април 2012, 22:44:18 pm »
ZATEGAC SAKS sto mislite ?

Отсутен stig

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 933
Одг: REBRAST KAIS I ZATEGAC
« Одговори #3 на: 18 Април 2012, 08:37:15 am »
Јас имам добро искуство со каиши Power Grip и Dayco за затегачи INA, SKF, SWAG. SAKS не сум сретнал до сега амортизери и сетови ламела потисна им се со одличен квалитет ако им се и затегачите такви би требало да се добри. За каишите знам дека FLENNOR се со послаб квалитет и се поевтини од гореспоменатите.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: REBRAST KAIS I ZATEGAC
« Одговори #4 на: 18 Април 2012, 10:06:38 am »
Ima i zategaci INA. Jas koristam GATES i ne e los. Ne e ni bas eftin. Znam deka prva ugradnja vo nekoi marki e GATES.

Отсутен cupra 2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 560
Одг: REBRAST KAIS I ZATEGAC
« Одговори #5 на: 18 Април 2012, 12:13:39 pm »
Јас имам добро искуство со каиши Power Grip и Dayco за затегачи INA, SKF, SWAG. SAKS не сум сретнал до сега амортизери и сетови ламела потисна им се со одличен квалитет ако им се и затегачите такви би требало да се добри. За каишите знам дека FLENNOR се со послаб квалитет и се поевтини од гореспоменатите.
power Grip јас го користев на стариот мотор и супер несто е мислам дека нема маана никаква , SKF затегач имав не е лош ама заден период слусам од народ мн брзо пробучуваат, за другиве незнам несум ги користел
:D :D :D

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: REBRAST KAIS I ZATEGAC
« Одговори #6 на: 18 Април 2012, 16:46:29 pm »
GRESKA HAHA SAKAS SUM PISAL,SKF mislev

inace utre ke odam ke kupam se koplet

zategac-saks

rebrast kais-lemford

uje liqui moli najverojatno

ostanatoto ne e bitno sto e kako e :D evtino e

Отсутен stig

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 933
Одг: REBRAST KAIS I ZATEGAC
« Одговори #7 на: 18 Април 2012, 17:52:50 pm »
Ima i zategaci INA. Jas koristam GATES i ne e los. Ne e ni bas eftin. Znam deka prva ugradnja vo nekoi marki e GATES.

GATES ти е истото што и Power Grip ;) и јас така еднаш се зезнав мислев дека се два различни бренда после видов на кутијата од каишот дека пишува Gates Power grip.