Автор Тема: Перач за кола  (Прочитано 128955 пати)

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
Одг: Перач за кола
« Одговори #600 на: 23 Август 2024, 22:37:28 pm »
Ко за прв вап, веројатно би идел како што пиша, плус од сопствено искуство дека си задоволен од брендот, со Бош-от 135ката, само да ги проверам додатоците дали ќе ми бркаат работа.
Со 135ката од Каршер К4 серијата мислам дека е пандан, која е прилично поскапа, освен ако не се погоди некоја луда понуда периодов па да се предомислам.
Оваа јачина претпоставувам и за кола исто ќе брка работа, така? Ако искочи нешто поволно од појаките модели, 140 и нагоре, да пазарам такво или нема потреба, да не фрлам пари за џабе?

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6103
Одг: Перач за кола
« Одговори #601 на: 24 Август 2024, 07:12:40 am »
Ко за прв вап, веројатно би идел како што пиша, плус од сопствено искуство дека си задоволен од брендот, со Бош-от 135ката, само да ги проверам додатоците дали ќе ми бркаат работа.
Со 135ката од Каршер К4 серијата мислам дека е пандан, која е прилично поскапа, освен ако не се погоди некоја луда понуда периодов па да се предомислам.
Оваа јачина претпоставувам и за кола исто ќе брка работа, така? Ако искочи нешто поволно од појаките модели, 140 и нагоре, да пазарам такво или нема потреба, да не фрлам пари за џабе?

Апсолутно дека нема да има проблем за перење кола. Јас за професионална намена користам 110 (не дека 130-140 не е подобро, ама јас морам да внимавам и на компактност на машината), така да...

Јас лично фазла од К5 не би одел, од сите аспекти (цена, габарит, спецификација)...