Автор Тема: Опел Вектра 2.0 дти 16в  (Прочитано 11817 пати)

Отсутен Opel.Mk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 262
Опел Вектра 2.0 дти 16в
« на: 11 Февруари 2012, 01:20:57 am »
Здраво !!! Ред е да ја претставам и мојата кола !!!
Опел Вектра 2.0 дти 16вентили 100коњи 1997год Со 140.000км купена пред околу 5 години  со 120.000
Опрема има многу  
Клима
Електрични подигачи на стакла
Електрика и греење на ретровизори
АБС
Серво
4хВоздушни перничиња
Аларм
Централно со далечинско
Aлуминиумски бандажи
Радио Цд
Металик боја се прелива мислам
Борд компјутер
Систем против пролизгување
Делива задна клупа
Еве и некоја слика (некои постари некои понови)


« Последно менување: 11 Февруари 2012, 13:59:50 pm Suzuki.MKD »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17298
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Опел Вектра 2.0 16в
« Одговори #1 на: 11 Февруари 2012, 01:27:54 am »
Си ги збркал коњите.

Отсутен Opel.Mk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 262
Одг: Опел Вектра 2.0 16в
« Одговори #2 на: 11 Февруари 2012, 01:30:36 am »
Си ги збркал коњите.
Зошто ?

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Опел Вектра 2.0 16в
« Одговори #3 на: 11 Февруари 2012, 01:34:34 am »
136ks треба да биде.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Опел Вектра 2.0 16в
« Одговори #4 на: 11 Февруари 2012, 01:36:33 am »
И јас не вервам дека има 2.0 16в 100кс,да не се 100кв шо автоматски иди 136кс...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Opel.Mk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 262
Одг: Опел Вектра 2.0 16в
« Одговори #5 на: 11 Февруари 2012, 01:36:54 am »
136ks треба да биде.
Не Не.. Сум заборавил да пишам дека е дизел...2.0 дти е

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Опел Вектра 2.0 16в
« Одговори #6 на: 11 Февруари 2012, 01:37:27 am »
Ете ти си има добро количе, шо се запна во пунто? Или заради законот со киловатите?

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Опел Вектра 2.0 16в
« Одговори #7 на: 11 Февруари 2012, 01:38:14 am »
Така може :)

Супер е вектрата :)

Отсутен Opel.Mk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 262
Одг: Опел Вектра 2.0 дти 16в
« Одговори #8 на: 11 Февруари 2012, 01:39:46 am »
Абе не е до законот ова таман 100 коњи е ама пак таткоми ова го вози по цели денови така да кога ќе положам ќе нема што да возам :D
Така може :)

Супер е вектрата :)
Фала. до сега одкако е земена немала никаков проблем (да не ја подречам)  А и купена е од познат човек што знам дека ја чувал..

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6557
 • French diamond
Одг: Опел Вектра 2.0 дти 16в
« Одговори #9 на: 11 Февруари 2012, 01:41:22 am »
Абе не е до законот ова таман 100 коњи е ама пак таткоми ова го вози по цели денови така да кога ќе положам ќе нема што да возам :D
да, да се збркав јас со коњите нешто :) Епа во право си, и јас имам сличен проблем, особено в лето...

Отсутен Opel.Mk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 262
Одг: Опел Вектра 2.0 дти 16в
« Одговори #10 на: 11 Февруари 2012, 01:43:48 am »
Абе не е до законот ова таман 100 коњи е ама пак таткоми ова го вози по цели денови така да кога ќе положам ќе нема што да возам :D
да, да се збркав јас со коњите нешто :) Епа во право си, и јас имам сличен проблем, особено в лето...
Се немаш ти збркано..Јас сум заборавил да пишам дека е дти дизел...А знам дека бензинците 2.0 имаат 136кс

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Опел Вектра 2.0 дти 16в
« Одговори #11 на: 11 Февруари 2012, 01:44:47 am »
Се гледа дека е домаќински чувана колата.
А имаш ти време уште 3 години додека положиш ехее ;D
Освен ако не се смени нешто.

И ремапче едно не е лошо 138кс мислам дека може да се извадат.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Опел Вектра 2.0 дти 16в
« Одговори #12 на: 11 Февруари 2012, 01:44:56 am »
стај слики од внатре...од кај е увезена или не е увезена
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Опел Вектра 2.0 дти 16в
« Одговори #13 на: 11 Февруари 2012, 01:46:16 am »
Да да убо вика Мече стави некоја слика од внатре..

Отсутен Opel.Mk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 262
Одг: Опел Вектра 2.0 дти 16в
« Одговори #14 на: 11 Февруари 2012, 01:48:47 am »
Се гледа дека е домаќински чувана колата.
А имаш ти време уште 3 години додека положиш ехее ;D
Освен ако не се смени нешто.

И ремапче едно не е лошо 138кс мислам дека може да се извадат.
И јас сум за ремапче ама таткоми несака..што ќе му се 138кс кога тој ич не ја вози брзо? Повеќе од 150 не ја пуштил...