Автор Тема: Mehanizam za kocnici so gurtni  (Прочитано 2156 пати)

Присутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10271
Mehanizam za kocnici so gurtni
« на: 02 Февруари 2012, 16:51:54 pm »
Da ne znae nekoj kaj moze da se kupat onie federcinanan i drugine stvari so gi drzat gurtnine od zadnine kocnici...

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг: Mehanizam za kocnici so gurtni
« Одговори #1 на: 07 Февруари 2012, 22:25:02 pm »
Бицикле, јас тие од ЛПР ги купив, тежок алуминиумски шкарт ама па си ја воскреснав рачната, да чукнам во дрво веќе 3 годинки тераат, а и одвај ги најдов и тие

Присутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10271
Одг: Mehanizam za kocnici so gurtni
« Одговори #2 на: 07 Март 2012, 10:07:10 am »
e pa ne se losi cim teraat tri godini, inace mene pumpata za glicerin mi  e lpr, ke go e*ev ezot za malce, mi se raspadna, sreka pred da kinisa. Inace od kaj gi najde? ja gi zavaruvav nesto, se vrati malce, ama ne e kako so treba.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг: Mehanizam za kocnici so gurtni
« Одговори #3 на: 07 Март 2012, 11:30:50 am »
http://www.lprmak.com.mk/LPR.mak/index.html погледни овде дали има за твоето ауто, јас за фордот во продавнициве за форд некаде по Скопје, веќе не се ни сеќавам каде

Отсутен nefer

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 643
Одг: Mehanizam za kocnici so gurtni
« Одговори #4 на: 07 Март 2012, 18:12:11 pm »
e pa ne se losi cim teraat tri godini, inace mene pumpata za glicerin mi  e lpr, ke go e*ev ezot za malce, mi se raspadna, sreka pred da kinisa. Inace od kaj gi najde? ja gi zavaruvav nesto, se vrati malce, ama ne e kako so treba.

ako misliš na eliptičnite zapčanici, najdobro so gurtnite da gi kupiš... može ne se kvalitetni kolku fabričkite, no bi trebalo da teraat kolku gurtnite...pred da go zatvorat avtopazarot kaj Feršped eden imaše gurtni komplet so zapčanici, za fiestata mi odgovaraa, ama jas imav zameneto gurtni (2003) ... i ušte sum so tie gurtni...na tehnički vikat dobro e..

Присутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10271
Одг: Mehanizam za kocnici so gurtni
« Одговори #5 на: 08 Март 2012, 19:40:50 pm »
gurtnite se novi, a ovie drugite delovi nikade gi nema...