Автор Тема: Chiptuning и дијагностика by nestor04  (Прочитано 11024 пати)

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7125
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #165 на: 02 Мај 2024, 00:03:52 am »

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43490
  • Il Moderatore
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #166 на: 02 Мај 2024, 00:11:56 am »
Не е страшно, секако несторо не е прв што вратил на таа кола :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Што знам, ја не би се фалел со ова. Полошо е единствено што цел форум го убедува дека менувал табла, иако самиот пишал, корекција на километража.
Каква табла какви бакрачи, се знае муабетот:  „дај врати ми километри, да ја шитнам полесно“.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4841
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #167 на: 02 Мај 2024, 09:31:08 am »
Да и таблата има еепром меморија. Во повеќе модули се чува километражата. Посебно на ВАГ групација лесно се чита во повеќе модули.

@Dule_ прочитај што сум пишал, па одговори  ;D Многу е лесно да плукаш на невидено, дојди и увери се во услугата, добредојден си.  ;) За плукање е лесно, ама досега лош глас немало, барем лична поплака не, а сме сработиле стотици возила и тука и во Романија онлајн.
Qr da ne ti cue. So ti baraat sraboti staj parata u dzeb i svirkaj. Ostaj vaka taka prikaskite.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk