Автор Тема: Problem so zabrzuvanje Mercedess C220 w203 105kw 2000god  (Прочитано 533 пати)

Отсутен Darkodarko

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Problem so zabrzuvanje Mercedess C220 w203 105kw 2000god
« на: 15 Април 2022, 12:43:17 pm »
Imav problem so kolata mi izgasna pri vozenje i posle koga ja startuvav zapali no isfrla crn cad niz auspuh i pri zabrzuvanje se jauvase nekoe rezenje vo motorot kako da tropa, ednaj najdov majstor toa go sredi no ne mi kaza sto e no mi rece deka imam problem i so usisna grana poradi toa sto kolata koga ke ja zapalis se si bese ok, po nekoe vreme se javuvase kako nekoe svrenje nalik na posilno od turbo na desnata strana od motorot se slusase toa i ja gubese snagata od 2000 obrtai vo vozenje ne krevase, ako ja isgasis i ja zapalis kolata povtorno e ok po nekoe vreme povtorno ke se javi(ukluci) istata pojava. ja odnesov da ja sredat usisnata grana demek se resil problemot i ja isklucile softwerski,  i celo zimo nemav problem se do mart koga se pokacija temperaturite nadvoresni i povtorno se javi istoto zuenje i snemuvanje na snaga, ajde pak na majstor bil EGR ventilot i nego go isklucija sofwerski i problemot ostana ist.... Dokolku nekoj ima iskustvo neka mi spodeli ili neka mi preporaca majstor.

Отсутен Tomce

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 531
    • ibiz.mk
Одг: Problem so zabrzuvanje Mercedess C220 w203 105kw 2000god
« Одговори #1 на: 15 Април 2022, 16:30:00 pm »
Ne odi pak na isti majstor. Ke ti iskluci uste nesto. (Ke ti otsteka motor)