Автор Тема: Citroën C Élysée 1.6 hdi 68kW/92ks VPECATOCI ISKUSTVA I SOVET  (Прочитано 1719 пати)

Отсутен Боби

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Citroën C Élysée 1.6 hdi 68kW/92ks VPECATOCI ISKUSTVA I SOVET
« на: 19 Февруари 2020, 19:22:30 pm »
Ajde malce muabet za ovaa kola. Jas ja kupiv 2017 i da bidam iskren sum zadovolen, vo smisol kolku pari tolku muzika. Vo odnos na potroshuvacka e top 3.5 do 4.0 na otvoreno. Edinstveno shto mi preci e zvucnata izolacija, ja NEMA .  Sakami isto taka da prasham d'Ali e neshto seriozno, imeno koga menuvam brzina gasta ko da zaglavuva ko da sum pocetnik vozac pa ne ja pushtam koga stiskam kumplung. Na forumov se iznacitav se i seshto za problemi so dizeli, no ne uspeav da najdam neshto konkretno.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Citroën C Élysée 1.6 hdi 68kW/92ks VPECATOCI ISKUSTVA I SOVET
« Одговори #1 на: 19 Февруари 2020, 20:55:46 pm »
Ajde malce muabet za ovaa kola. Jas ja kupiv 2017 i da bidam iskren sum zadovolen, vo smisol kolku pari tolku muzika. Vo odnos na potroshuvacka e top 3.5 do 4.0 na otvoreno. Edinstveno shto mi preci e zvucnata izolacija, ja NEMA .  Sakami isto taka da prasham d'Ali e neshto seriozno, imeno koga menuvam brzina gasta ko da zaglavuva ko da sum pocetnik vozac pa ne ja pushtam koga stiskam kumplung. Na forumov se iznacitav se i seshto za problemi so dizeli, no ne uspeav da najdam neshto konkretno.


Нормално е тоа со гаста. Гаста компјутерот ја задржува повисочко за да ти овозможи да не падне многу ниско ако релаксирано менуваш брзини, штом смениш брзина да биде на покачен број на вртежи. Тоа не соодветствува на никој начин со било кој од проблемите со дизел.

За звучната изолација ако ти пречи тогаш можеш да си додадеш сам. Меѓутоа не е аматерска работа тоа, треба огноотпорни материјали, внимателно планирање и многу анализа.

Иначе моторчето е прекрасно. Го возев до струмица и назад во C3, многу малку ми потроши, под 4 литра при возење 130 ан автопат и 80-100 по магистрала.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Citroën C Élysée 1.6 hdi 68kW/92ks VPECATOCI ISKUSTVA I SOVET
« Одговори #2 на: 19 Февруари 2020, 21:05:43 pm »
Уживај си во колата и не се замарај. Изолација е страшно макотрпна работа. Можеш сам, ама да нудеше некој по фирмиве макар и за повисока цена ќе беше топ.

Отсутен Боби

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Одг: Citroën C Élysée 1.6 hdi 68kW/92ks VPECATOCI ISKUSTVA I SOVET
« Одговори #3 на: 19 Февруари 2020, 22:38:38 pm »
Fala za odgovorite. Izolacijata ne mi preci do tolku za da bi se angaziral Sam ili da baram profesionalci, i onaka custvuvam ko da sum vo 101Nec. Za nekoj d'en mi istekuva garancijata pa mislev ako e seriozen problem da ja Nosam vo servis. Za samata kola imam samo pofalni zborovi, à za motorot ushte po pofalni. Od 40 000 km pominati 30 se vozeni na otvoreno od koi najkratko 150 km.. Fala ushte ednash.