Автор Тема: Електрика на прозори поправка  (Прочитано 2188 пати)

Отсутен franc

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 6
Електрика на прозори поправка
« на: 01 Јули 2018, 10:59:52 am »
Поздрав Екипо имам еден..т.е два проблеми па сакам да ме посоветувате и да ми дадете ваше мислење и помош.
Имам ауди а4 2008 година пред некое време ми се расипа копчето (само копчето не електрониката) за отварање на лев преден прозор. Го свртев градов но нигде не најдов некој што може да смени/поправи свичови, па ако имате некој конкретно што може да ми помогне споделете инфорамции. Во dog security не поправаат.
И вториот проблем ми е промена/поправка на сензор за каиш.
Кога го ставам пластичниот адаптер сјаличката се гаси, кога ќе го врзам појасот не препознава и сензорот стои активен и сјаличката свети....и за ова ми треба мајстор?

Ви благодарам.

Отсутен zvonkog

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1063
Одг: Електрика на прозори поправка
« Одговори #1 на: 01 Јули 2018, 13:28:20 pm »
немам појма кој се, ама редовно неколку вакви страни/огласи ми излегуваат на фб

https://www.facebook.com/kopcinjaisajli/

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Електрика на прозори поправка
« Одговори #2 на: 01 Јули 2018, 14:46:58 pm »
Копчето тешко дека ќе го поправиш, обично се менува тоа. Заради тоа што ти е на возачката врата се менува цел комплет од сите копчиња. Побарај на огласи верувам дека ќе ги најдеш од растурени. Што се однесува и до сензорот за каиш, и тоа се менува цело, не е скапо и тоа.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен franc

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 6
Одг: Електрика на прозори поправка
« Одговори #3 на: 05 Јули 2018, 10:19:38 am »
Фала ви дечки. Ги контактирав тие на фејсбук чекам одговор, да видам што цена ќе дадат.

Ќе побарам и половни ако најдам за добра цена.

Отсутен Rosso Corsa

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 96
Одг: Електрика на прозори поправка
« Одговори #4 на: 05 Јули 2018, 22:06:45 pm »
Пробај јави му се на дечково 078 227 713 Кирил. Чепка Електроника и попатно околу неа. Многу фер и искрено дете и навистина го бидува.
Мене ми заврши голема работа, и поминав многу поевтино од тоа што ми го велеа во 3 сервиси.