Автор Тема: Клапни (електромотори за регулирање на температура) кај VW  (Прочитано 1339 пати)

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2274
Пишував во темата „Проблеми со клима“ за мојот проблем со климата и недоволното ладење. На крај (а не знам дали е крај) излесе, покажа на дијагностика дека се работи за грешка кај електромоторот за регулирање температура (од лева страна) и најверојатно е заглавена клапната и не дава убаво да струи ладниот воздух. Ми го препорачаа некој Шиник од Ѓорче Петров, кој би се нафатил за таква операција, ама немаа контакт тел и точна локација. Дали некој знае кој е човекот а вооедно дали некој имал сличен проблем и како може да се реши истиот најбезболно. Секој совет е добредојден. Благодарам
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2274
Овие не работат со тоа, дали некој знае кој се занимава со овие клапни, електромотори за регулирање на температура, ми треба саглам мајстор кој после колата (маската, таблата) ќе ја врати у првобитна состојба, благодарам
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
Tешко да најдеш мајстор шо ќе се нафати ова да ти го заврши како шо треба,башка има и доста работа па и цената за работна рака не би била мала.

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2274
Тоа е тоа, нема јунак за таа работа, а да биде саглам а не да ми крцка цела кола после
Претпоставката е мајката на сите заебувања