Автор Тема: Golf Rallye  (Прочитано 310194 пати)

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10924
  • 430i
Одг: Golf Rallye
« Одговори #45 на: 26 Јануари 2011, 14:14:27 pm »
И после немало кај нас луѓе што ги бивало...секоја чест.

Ќе дадам отказ од работа, ги гледам сликите и лиги ми течат, ми се проаѓа и мене вака квалитетно време по гаража.

Патем, 2fast4you, кој е прелиминарниот круг на мотори кои влегуваат во комбинација за Golf- чево ?
Нема прелиминарен круг туку само еден и единствен 2.5 TFSI од Audi TTRS со 340 кс. Знам моторот е нов тешко се наоѓа ама мене сеуште не ми се брза

Оф оф оф.....Чирак да не ти треба :D

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Golf Rallye
« Одговори #46 на: 26 Јануари 2011, 15:45:03 pm »
За добра плата давам отказ и доаѓам :)

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Golf Rallye
« Одговори #47 на: 26 Јануари 2011, 23:06:16 pm »
алал да ти е уште еднаш и на оваа тема ми се допаѓа тоа што ентериерот го средуваш убаво гелдам шал табла си ставил од голф5 и ми се допаѓа изборот за мотор има да биде hell of a car, ме интересира колку време утепуеш на колава, ја на пример да знам дека ме чека такво нешто у гаража не би спиел ќе си работам цело време :)

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #48 на: 26 Јануари 2011, 23:17:34 pm »
алал да ти е уште еднаш и на оваа тема ми се допаѓа тоа што ентериерот го средуваш убаво гелдам шал табла си ставил од голф5 и ми се допаѓа изборот за мотор има да биде hell of a car, ме интересира колку време утепуеш на колава, ја на пример да знам дека ме чека такво нешто у гаража не би спиел ќе си работам цело време :)
Po dolgo vreme ne spienje ke te fati gadenje ;D Na kolata rabotam koga imam poveke slobodno vreme voglavno vo popladnevnite casovi i vo zavisnost od delovite i poziciite koi treba da gi napravam. Na primes sega ne rabotam nisto bidejki treba da mi stigne Powerflex komplet za zadniot trap za da mozam da go postavam trapot na kolata i odprilika da ja utvrdam negovota pozicija (pravec na kardanot ) i potoa so buferite koi gi imam spremno za nego da gi zavrsam poslednite tocki na strafenje na zadniot trap. Normalno ke ima i drugi finesi na koi ke treba da se obrati vnimanie no se so vreme. Ako ne vi e jasno na sto mislam strpete se ke vi pokazam so sliki, normalno odkoga ke go zavrsam seto toa.
   

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #49 на: 26 Јануари 2011, 23:28:25 pm »
 :)
« Последно менување: 06 Декември 2013, 17:06:11 pm 2fast4you »
   

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Golf Rallye
« Одговори #50 на: 26 Јануари 2011, 23:37:04 pm »
Две посебни гранки за издув што се вклучуваат во една гранка пред главниот лонец? Нели треба во две различни места да влегуваат во лонецот?

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #51 на: 28 Јануари 2011, 22:39:36 pm »
 :)
« Последно менување: 06 Декември 2013, 17:06:19 pm 2fast4you »
   

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Golf Rallye
« Одговори #52 на: 29 Јануари 2011, 03:11:12 am »
Колку пари кошта отприлика нешто вакво и каде ги однесе?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Одг: Golf Rallye
« Одговори #53 на: 29 Јануари 2011, 09:25:38 am »
алал да ти е уште еднаш и на оваа тема ми се допаѓа тоа што ентериерот го средуваш убаво гелдам шал табла си ставил од голф5 и ми се допаѓа изборот за мотор има да биде hell of a car, ме интересира колку време утепуеш на колава, ја на пример да знам дека ме чека такво нешто у гаража не би спиел ќе си работам цело време :)

Po dolgo vreme ne spienje ke te fati gadenje ;D Na kolata rabotam koga imam poveke slobodno vreme voglavno vo popladnevnite casovi i vo zavisnost od delovite i poziciite koi treba da gi napravam. Na primes sega ne rabotam nisto bidejki treba da mi stigne Powerflex komplet za zadniot trap za da mozam da go postavam trapot na kolata i odprilika da ja utvrdam negovota pozicija (pravec na kardanot ) i potoa so buferite koi gi imam spremno za nego da gi zavrsam poslednite tocki na strafenje na zadniot trap. Normalno ke ima i drugi finesi na koi ke treba da se obrati vnimanie no se so vreme. Ako ne vi e jasno na sto mislam strpete se ke vi pokazam so sliki, normalno odkoga ke go zavrsam seto toa.
Секоја чест.Можам да приметам, дека имаш замисла, проект, цел и трпение, но наградата нема да ти избега.Кога ќе го завршиш, ќе бидеш потполно исполнет.

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #54 на: 29 Јануари 2011, 09:26:41 am »
Колку пари кошта отприлика нешто вакво и каде ги однесе?

Toa ke go prasas cickoto so NSX-ot on mi se ponudi da gi odnese negde i ne mi zemaa pari. Taka da ova e eden vid Sponzorstvo za mojot proekt. HAHAHAHA ;D ;D ;D ;D
   

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Golf Rallye
« Одговори #55 на: 29 Јануари 2011, 11:29:09 am »
Ауу, он секој штраф го хромираше, уште пари да му земат за 10 штрафа ;D

За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Golf Rallye
« Одговори #56 на: 01 Февруари 2011, 12:36:22 pm »


...а ќе го ч'чнеш малце 2.5 TFSI-то ? ;)
« Последно менување: 01 Февруари 2011, 12:38:14 pm S16 »

Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #57 на: 01 Февруари 2011, 13:01:21 pm »


...а ќе го ч'чнеш малце 2.5 TFSI-то ? ;)
Па нешто основно чип ,усис можда и интеркулер, комплетен Ауспух (Custom built), така нешто меѓутоа отварање мотор никако не ми паѓа на памет. Па затоа и се одлучив за овој мотор, доволно фабричка снага за да не се чепка моторот.
   

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Golf Rallye
« Одговори #58 на: 01 Февруари 2011, 13:16:18 pm »
Ван муабетов, еве едно клипче кое го имам гледано повеќе пати, а на кое Timothy "Tiff" Needell од Fifth Gear го вози твоево аутце али у верзија која јас највеќе ја сакам ( GTI 16v ), со BBS бандажки, со дуплите фарови...само да имаше уште 2 врати плус :)

п.с изгледа ќе ми остане неостварена желбата да имам еден, ама баш ваков, фабрика :(


http://www.youtube.com/watch?v=j8Tpep7c_6U&feature=fvst


Отсутен 2fast4you

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1797
  • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: Golf Rallye
« Одговори #59 на: 01 Февруари 2011, 13:32:48 pm »
Ван муабетов, еве едно клипче кое го имам гледано повеќе пати, а на кое Timothy "Tiff" Needell од Fifth Gear го вози твоево аутце али у верзија која јас највеќе ја сакам ( GTI 16v ), со BBS бандажки, со дуплите фарови...само да имаше уште 2 врати плус :)

п.с изгледа ќе ми остане неостварена желбата да имам еден, ама баш ваков, фабрика :(


http://www.youtube.com/watch?v=j8Tpep7c_6U&feature=fvst


Se slagam so tebe posle golfot Rallye ova e ona pravoto GTI