Автор Тема: Zatemnuvanje na farovi ?  (Прочитано 4120 пати)

Отсутен coupe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 115
Zatemnuvanje na farovi ?
« на: 14 Февруари 2016, 22:55:22 pm »
Decki dali ima nekoj iskuvstvo so zatemnuvanje na farovi? Imam videno zatemnati od vnatre t.e otvoreni isfarbani pa zatvoreni. Se javiv kaj nekolku luge od oglasi tie mi velat deka gi zatemnuvale od nadvor ne kazaja kako i deka se gubela 5% od svetilinata.Skeptik sum pa ako e nekoj poveke zapoznaen neka spodeli info ? pozz

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Zatemnuvanje na farovi ?
« Одговори #1 на: 15 Февруари 2016, 14:03:54 pm »
Ricer си? :D

Отсутен WorM

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 613
Одг: Zatemnuvanje na farovi ?
« Одговори #2 на: 15 Февруари 2016, 15:07:03 pm »
Прописно, без да нарушуваш закони и твоја безбедност е да ги отвориш фаровите и да ги исфарбаш сите делови кои не играат улога во одблесокот на светлото. Најчесто тоа околу сијалицата не треба да се чепка ни со прст. Така ќе добиеш црна позадина на фаровите.

А тие што ти викаат дека ги затемнуваат од надвор, најчесто лепат фолија или ги фарбаат со транспарентен спреј. И во двата случаи ризикуваш казна од полиција или вонреден технички преглед.
Пиши на јоутубе..сигурно имаш за специфичен модел како се отвораат фарови..

Позз

Отсутен coupe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 115
Одг: Zatemnuvanje na farovi ?
« Одговори #3 на: 15 Февруари 2016, 15:38:54 pm »
За така мислев и јас да го отворам и исфарбам, меѓутоа потсушнав дека не се отворат жмигавците за да ги напрам и нив а пошто се одма до фаровите нема да личи тие да останат бели

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Zatemnuvanje na farovi ?
« Одговори #4 на: 20 Февруари 2016, 19:53:01 pm »
Шлајката за одблесок кај што е сијалицата не смееш да ја пипаш.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: Zatemnuvanje na farovi ?
« Одговори #5 на: 20 Февруари 2016, 21:27:01 pm »
Шлајката за одблесок кај што е сијалицата не смееш да ја пипаш.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.