Автор Тема: problem so memoriska karticka  (Прочитано 7057 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: problem so memoriska karticka
« Одговори #15 на: 20 Март 2012, 14:28:30 pm »
Нема да имаш проблем со Анхоч.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: problem so memoriska karticka
« Одговори #16 на: 20 Март 2012, 14:30:54 pm »
Никогаш не сум имал проблем со Анхоч. Све ми вратиле, или замениле со ново... па и со друго! ПА ЕДНАШ И ПАРИ МИ ВРАТИЈА. Задоволен.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: problem so memoriska karticka
« Одговори #17 на: 20 Март 2012, 19:35:09 pm »
не реков дека очекувам проблеми. баш напротив, до сега искуството со нив ми е одлично. едноставно, така ми се погодила среќата... :)

Отсутен VladeFF

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 83
Одг: problem so memoriska karticka
« Одговори #18 на: 08 Декември 2015, 13:06:18 pm »
Другари, имам проблем со MicroSD картичка. Се појави проблем така што едноставно телефонот престана да ја покажува како да е прикачена (mount-ирана) картицата. Проверив и со други телефони, но исто е. Ја пробав картицата и на компјутер, но безуспешно. По подолго време чекање, некогаш ќе ја појави во Disk management и само таму, а некогаш ќе ја појави како партиција во компјутер, но не може никако да се пристапи (дали директно преку Windows explorer или преку некој софтвер за враќање на податоци).
На крај по сето ова мислам дека картицата е хардверски оштетена нешто, па дали би знаеле каде може да се најде некоја фирма која што враќа податоци од вака оштетени мемориски картици?

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг:
« Одговори #19 на: 08 Декември 2015, 13:12:38 pm »
Имa aмa е скaпo и не верувaм декa ќе ти се исплaти, oсвен aкo немaш пoдaтoци oд критичнa вaжнoст. Систрум се викa фирмaтa, пoбaрaј нa нет.

Отсутен VladeFF

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 83
Одг: problem so memoriska karticka
« Одговори #20 на: 08 Декември 2015, 13:28:19 pm »
Благодарам за информацијата. Реално имам многу слики на картичката што ми се навистина важни. Само поради тоа би одел на алтернатива да ги вратам податоците. Ќе се распрашам и ќе видам што ќе кажат.