Автор Тема: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита  (Прочитано 57666 пати)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #135 на: 17 Јануари 2017, 15:20:28 pm »
Seat Leon комплетно полирање и керамичка заштита на каросерија,фелни,фарови,стакла,штопови,пластични делови.Хемиско чистење.Потребно време беше 78 часа поделено на 7 денови.Аплицирано керамичка заштита Gyeon mohs на лакот,Gyeon trim на пластични делови и фарови штопови,Gyeon rim на фелни,Gyeon view на стакла.Печење на керамичка заштита со IR curing lamp на 62оС .

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #136 на: 17 Јануари 2017, 15:55:22 pm »
Voa veke lici na post od tebe ;D
Postuam ;D

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #137 на: 17 Јануари 2017, 16:45:05 pm »
Voa veke lici na post od tebe ;D
Postuam ;D
знам да се мрднам некогаш ако ме попизди некој :)  а Roci?  ќе има албум на фб.Дотогаш можиш на instagram да видиш нешто.За производите кои се користени можете да се запознаете на следниот линк,и дефиниција што е всушност керамичка заштита и незиниот состав.За овие производи сме ние директни увозници.Зад секоја гаранција што ја дава производителот,ние стоиме зад неа и писмено издаваме гарантен лист.http://gyeonquartz.com/our-technology-certificates/
« Последно менување: 17 Јануари 2017, 21:42:45 pm Auto Car Care »

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #138 на: 18 Јануари 2017, 10:01:33 am »
Dare me interesira vaa keramicka zastita od mafra ( ko so gledam e edna od poevtinite ), koja e razlikata ( osven trajnosta neli )megu taa i na gyeon na primer ;D

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #139 на: 18 Јануари 2017, 14:01:59 pm »
Dare me interesira vaa keramicka zastita od mafra ( ko so gledam e edna od poevtinite ), koja e razlikata ( osven trajnosta neli )megu taa i na gyeon na primer ;D
Мафра е една од подобрите во светот бидејќи + титаниум има во незиниот состав.Е сега што е разликата,сите керамики се различни,а Gyeon е најдобар затоа што многу лесно и брзо се врзува за лакот.Додека Мафра поспоро.А нас ни треба нешто што побрзо ќе стврдне,токму заради клиентите да не чекаат многу денови.

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #140 на: 18 Јануари 2017, 14:05:48 pm »
Edno sisence od mafrata za kolku vozila e dosta? Znam deka zavisi od sloevite ama sepak gore dole? ;D

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #141 на: 18 Јануари 2017, 15:46:37 pm »
Edno sisence od mafrata za kolku vozila e dosta? Znam deka zavisi od sloevite ama sepak gore dole? ;D
за две возила е доволно.Нема потреба од мафрата два три слоеви.Доволно е еден.Затоа може секој што нема можност за сертифицирање во другите брендови кои се потешки за апликација и треба обука за апликација,посебно кај тие што се предвидени за повејќе слоеви.Не дај боже да аплицираш доколку немаш правилна припрема на лакот предходно.Скоро ми се јави еден што аплицирал сам и бараше помош.Сета кола флеки ја направил.

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #142 на: 18 Јануари 2017, 18:23:24 pm »
Da si kupam ja edno sisence i da dojdam da mi sredis 2 koli, normalno ke si doplatam za poliranjeto i aplikacijata na zastitata ;D

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #143 на: 18 Јануари 2017, 19:29:41 pm »
Da si kupam ja edno sisence i da dojdam da mi sredis 2 koli, normalno ke si doplatam za poliranjeto i aplikacijata na zastitata ;D
може нема проблем.Ќе платиш само за полирање и припрема + печење на керамиката.Значи за со неа 7 дена ќе ми ја оставиш колата.

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #144 на: 18 Јануари 2017, 19:30:31 pm »
Toa jasno mi e, nema problem od taa strana ;D

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #145 на: 29 Јануари 2017, 16:07:27 pm »
Gyeon Mohs керамичка заштита после 18 месеци.Заштитата е сеуште во добра кондиција.Реапликација ќе направиме после гарантниот рок од 24месеци.Самите може да видите со каква хидрофобност се одликува.Визилото на 25.08.2015 год.беше кај нас на потполна керамичка заштита.Може да го проверите тоа на мојот фб профил.Перено исклучиво кај Busav.
[url=https://postimg.org/image/cl4ls8a6v/]screen grabpicture hosting
« Последно менување: 29 Јануари 2017, 17:36:30 pm Auto Car Care »

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #146 на: 01 Февруари 2017, 22:46:09 pm »
Знам дека ретко кој ги чита од почеток темиве.Еве јас пак од почеток како мало подсетување што е керамичка заштита и кај се и кај кого се може да се добие таа услуга.Овде во оваа тема може да се запознаете за најновата технологија на новиот вид заштити на лакот за автомобили.Еве само еден мал вовед колку да се запознаете кои се бенефитите од ваков вид заштита.Единствено во Македонија овој вид заштита го работиме ние,а чест и привилегија да своите автомобили ги заштитат со последната технологија имаа и некои членови на нашиот форум.
На најдобар можен начин керамичката заштита ја зачувува вредноста и одличниот изглед на вашиот автомобил и во наредните години, имаме најновата технологија на заштита во automotiv областа - Gyeon,Cosmics,Gtechniq керамички облоги.
Заштитниот слој базиран на силициум-диоксид (SiO2) содржи најсовремена технологија за заштита на возилото што е досега развиена. Благодарение на специјални хемиски процеси, силикон формулата е адаптирана за да може да се примени на површината, а тоа е резултат со исклучителна цврста површина. Основна карактеристика на кварц заштитните слоеви е можноста за зголемување на нивото на цврстина до 9h. (оваа вредност припаѓа на Мохсова скала на цврстина), а исто така и зголемување на дебелината. Поради овие особини треба да се третира како уникатна формула и единствена со заштитен слој со дебелина од 1 микрон. Во зависност од бројот на слоеви, дебелината на заштита на кварцот може да се разликуваат 0,2-1,5 микрони.Најкритична е секако структурната поврзаност помеѓу нанесените слоевите. По испарување на растворувачот во составот на производот, слојот станува тврд и високо издржлив. Благодарение на дебелина на заштитниот слој, сите физички оштетувања како што се гребење или контаминација од светлината што се случува во текот на експлотација на возилото,па дури и измет од птици, нема да го допрат лакот.Овој вид на заштита е отпорен и на јаки киселини кои секојдневно ги среќаваме во некои детергенти и шампони каде што ги переме своите автомобили.Поради силната врска на заштитните молекули,речиси е невозможно да ослаби структурата на заштитата под влијание на надворешните фактори. Единствениот начин да се отстрани таков вид заштита бара примена на професионални абразиви и специјален алат и техника.

Детаилинг центарот на Auto Car Care-Prilep е сертифициран за ваков вид заштита од повеќе овластени производители и добавувачи на ваков вид заштита.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #147 на: 09 Февруари 2017, 08:34:20 am »
На следниве неколку слики ќе ви представам потполно нов SUV на кого му извршивме комлетна керамичка заштита на ентериер и екстериер.Користени се производите на врвниот бренд Gyeon.Гаранција од 5 години.
image searchfree photo uploadpic hostfree photo hostingpicture hostingimages uploadscreen capture freewareimage upload no size limit
повеќе слики може да видити на мојот инстаграм профил Follow me on Instagram! Username: autocareprilep
https://instagram.com/_u/autocareprilep?r=sun1 а за скоро и на фб профилот.Во меѓувреме,ако една слика вреди 1000 зборови јас ви припремив видео во HD1080 кое вреди милион зборови :) .Уживајте во прекрасниот Киа Соренто.
https://youtu.be/9cEJ6RP1Jjw

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #148 на: 09 Февруари 2017, 08:42:07 am »
Dzverski odraboteno  ;D

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Auto Car Care Прилеп - Керамичка заштита
« Одговори #149 на: 09 Февруари 2017, 09:56:08 am »
само за тебе Roci ;) http://m.imgur.com/gallery/f1IPf
« Последно менување: 09 Февруари 2017, 10:04:25 am Auto Car Care »