Автор Тема: Проблем со брава  (Прочитано 1217 пати)

Отсутен Gryffindor

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 48
Проблем со брава
« на: 22 Април 2015, 17:20:36 pm »
Lugje mi treba pomosh...Koga go kupiv Stiloto otidov da mi montiraat predavatel za otkluchuvanje i zakluchuvanje so daljinsko. Pred nedela ipol predavatelot prekina da raboti i kolata ne sakashe da se otkluchi, a zakluchuvanjeto raboti (toa go znam poshto go dava zvukot na zakluchuvanje, a na otkluchuvanje ne) Problemot e ushte pogolem poradi toa shto kluchot za mehanichko otkluchuvanje mi e zaguben. Poradi toa togash koga prv pat mi se sluchi toa dojde chovek za da mi ja otvori kolata, i ja otvori. E sea, dogovoriv so drug majstor da mi stavi nov predavatel so novi daljinska...demek mnogu pokvalitetno..uredot kje me koshta 2500 denari. E sea, dogovoriv toa da go napravi utre, arno ama sega pak mi se pojavi toj problem, kolata ne mozham da ja otvoram, a mi treba za utre..dali imate nekoi soveti kako da ja otvoram..poshto chovekot ne mozham da go najdam za tolku kratok period (toj shto mi ja otvori kolata prviot pat).
Ve molam ako znaete kako mozham da go napravam toa kazhete mi.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Проблем со брава
« Одговори #1 на: 22 Април 2015, 20:28:55 pm »
Малтене секој клучар би требало да може да ти ја отвори колата со калаус.  BTW, не ти е истиот клуч за бравите и за палење?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.