Автор Тема: Проблем со предни светла  (Прочитано 3291 пати)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Проблем со предни светла
« Одговори #15 на: 03 Март 2015, 01:38:54 am »
За шо кола станува збор?Како се пуштаат светлата?Ако ти се пуштаат на ракетата со вртење,во тој случај кога ќе ги уклучиш,ако ти дава знак на шалтабла дека светлата се уклучени,не е ракетата.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Sans

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 142
Одг: Проблем со предни светла
« Одговори #16 на: 03 Март 2015, 03:15:24 am »
Викаш дека си ги проверил релињата, како? Провери дали излегува струја од него. Кога ќе уклучиш на ракета ако штрака релето најверојатно не е до неа.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Проблем со предни светла
« Одговори #17 на: 03 Март 2015, 07:59:32 am »
А демек ако штрака релето е добро?
:)
Или може да е добро??
Или може да не е добро???
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Одг:
« Одговори #18 на: 03 Март 2015, 11:11:00 am »
@Mecheto Даеву Ланос, со вртење на ракетата се пуштаат, али не приметив дали на шалтабла дава знак дека се пуштаат..

@Sans Го ставив релето за светлата на друго место и работеше..

@SaleSk
Незнам искрено дали е добро или не тоа што шрака, идам по логика дека е добро штом реагира ракетата..

Ќе се чујам со членот денес, па ќе пишам што е проблемот

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: Проблем со предни светла
« Одговори #19 на: 03 Март 2015, 11:14:43 am »
Pred mesec-dva na kombeto me zafrkavaa svetlata potocno koga ke gi pustev (I kaj mene se pustaa na raketata so vrtenje) se desavase da se pustat od prvo, a nekogas se desavase da treba 50 pati da probas da se zapalat srednite svetla I mislev deka e raketata ama na kraj izleze rele.Vidi ako ti go uklucuva na saltabla indikatorot za svetla ne ke da e raketata.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Одг: Проблем со предни светла
« Одговори #20 на: 03 Март 2015, 16:42:16 pm »
Возилото не стигна да го однесам до кај членот, чепкал татко ми и проблемот сепак бил осигурач, вчера најверојатно во темница дека и не сме забележале дека еден бил заебан. Ви благодарам на сите за сугестиите/помошта!

Отсутен Sans

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 142
Одг: Проблем со предни светла
« Одговори #21 на: 03 Март 2015, 16:52:29 pm »
А демек ако штрака релето е добро?
:)
Или може да е добро??
Или може да не е добро???
Ако се однесува ова на мене, секако дека не значи ништо. Реков не е до НЕА (до ракетата) ако штрака релето, не си ме разбрал добро.

Цитат
Возилото не стигна да го однесам до кај членот, чепкал татко ми и проблемот сепак бил осигурач, вчера најверојатно во темница дека и не сме забележале дека еден бил заебан. Ви благодарам на сите за сугестиите/помошта!
Добро не изврте за еден осигурач  :D ;D

Отсутен Martin_GSM

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 891
Одг: Проблем со предни светла
« Одговори #22 на: 03 Март 2015, 18:11:44 pm »
е таман начекав тема, да прашам,

кога ке пуштам светла ми се пуштаат само долгите ама не и долгите на h4 сијалицата(фарот има една h4 и h1), на таблата ми свети и кратко и долго дека имам пуштено, ставив и друга ракета пак истото е. инаку се работи за пежо 405

Отсутен Sans

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 142
Одг: Проблем со предни светла
« Одговори #23 на: 03 Март 2015, 19:01:09 pm »
А релињата ги провери?