Автор Тема: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"  (Прочитано 89525 пати)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #135 на: 06 Ноември 2011, 19:49:09 pm »
Oвие велас, ако немаат на лагер, за 2 дена го имаат... јако работат... и не се скапи, мислам дека и Ивана на Казан од кај нив ја зема предната маска за ибицата...

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #136 на: 06 Ноември 2011, 20:23:51 pm »
Види мислам, ке ти одговара од поновиве фолцвафени... лупо, голф 4, пасат... а ги има тие растурено низ одпативе...

Види во струга на влезот, ама коа идеш од дебар ... тамо има еден куп одпади со коли

Ке одам утре и во VW сервис да прашам и натака струга по отпадите и по автоделовите ке видам, како ке е најодговарачки така ке праиме.
Ајде јас утре одма ке прасам да видам во Мулти парт дали имаат ваква работа ако сакаш или веќе имаш прашано???

Прашај па пиши тука, јас не прашав никаде, ради сабота денес недела и празник, така да од утре натака..

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #137 на: 06 Ноември 2011, 20:26:23 pm »
Иначе многу убаво "полце ;D" јас би идел на некој ваков CUP изглед:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Ке ја биде, браник таков имам најдено некој си 100е, само ме кочат решетките од страна ги нема, а во VW сервис се по 3000 и кусир денари, и сега за 2 решетки, над 100е да давам, реков остај понатака здравје, иначе, бев се натокмив да го земам браникот, коа видов нема тие, и шо цена се, плус фарбање, зајеби .. .
Ногу камен идеше .

И еве сеуште неам најдено оригинал странични решетки никаде, за поволна цена ...

Башка тие странични прагови најефтино шо сум сретнал некој 120е 130е, без шипинг и све тоа ..

Задниот не ни планирам од кап ..

А заден спојлер од кап е изгор и ептен редок...

Него друго, од кај да барам тука спојлер за на гепек за на кровот??
Oвие велас, ако немаат на лагер, за 2 дена го имаат... јако работат... и не се скапи, мислам дека и Ивана на Казан од кај нив ја зема предната маска за ибицата...


Riki мислам дека ке најдам овде, али секако не е лошо цена да се знае, за нова од таму .. .
« Последно менување: 06 Ноември 2011, 20:38:09 pm Dzo »

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #138 на: 06 Ноември 2011, 21:38:01 pm »
Ке ја биде, браник таков имам најдено некој си 100е, само ме кочат решетките од страна ги нема, а во VW сервис се по 3000 и кусир денари, и сега за 2 решетки, над 100е да давам, реков остај понатака здравје, иначе, бев се натокмив да го земам браникот, коа видов нема тие, и шо цена се, плус фарбање, зајеби .. .
Ногу камен идеше .

И еве сеуште неам најдено оригинал странични решетки никаде, за поволна цена ...

А да пробаш да ставиш пластична мрежа на нивното место? Ќе си дојде супер и доста фабрички look ќе добиеш, кон кое и мислам дека целиш. Мислам дека беше 1000 денари со димензија, не се сеќавам точно ама мислам дека беше 100X20-30cm

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #139 на: 06 Ноември 2011, 21:45:52 pm »
Ке ја биде, браник таков имам најдено некој си 100е, само ме кочат решетките од страна ги нема, а во VW сервис се по 3000 и кусир денари, и сега за 2 решетки, над 100е да давам, реков остај понатака здравје, иначе, бев се натокмив да го земам браникот, коа видов нема тие, и шо цена се, плус фарбање, зајеби .. .
Ногу камен идеше .

И еве сеуште неам најдено оригинал странични решетки никаде, за поволна цена ...

А да пробаш да ставиш пластична мрежа на нивното место? Ќе си дојде супер и доста фабрички look ќе добиеш, кон кое и мислам дека целиш. Мислам дека беше 1000 денари со димензија, не се сеќавам точно ама мислам дека беше 100X20-30cm

треба да се проба, не сакам да го земам да лупнам пари и така да ми стои, а и несакам да е Мотика тјунинг :) тоа ми е :)

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #140 на: 06 Ноември 2011, 22:03:50 pm »
треба да се проба, не сакам да го земам да лупнам пари и така да ми стои, а и несакам да е Мотика тјунинг :) тоа ми е :)

Не не, јас таа што ја гледав беше со оваа форма, можеби само малку потенки беа отворите, ама далеку од мотика..  :)


Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #141 на: 07 Ноември 2011, 09:44:25 am »
Прашав и за жал немаат ни во Мулти Парт ниту во Велас. Останува на старо да побараш.

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #142 на: 07 Ноември 2011, 11:42:23 am »
Прашав и за жал немаат ни во Мулти Парт ниту во Велас. Останува на старо да побараш.

Фала боки, сеа ке одам до VW да кажат цена, па ке барам на старо.

Пошо овие по отпадиве се некогаш поскапи него ново, можно е и оригинал нов да нарачам, али ке видам.

Баксуз ја неам бришач и денес врне, две недели капка немаше .. . цццц :P

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3801
  • Боинг 747
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #143 на: 07 Ноември 2011, 12:15:44 pm »
Тие што продаваат на старо ако видат дека си во тесно одма набиваат цена секогаш е така

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #144 на: 07 Ноември 2011, 12:54:08 pm »
Тие што продаваат на старо ако видат дека си во тесно одма набиваат цена секогаш е така

Така е секогаш ... али не е еден, ке се најде нешто, не сме толку слепи ...

Иначе, од VW стигна маил, 2.350 некаде држачот, 1100 метлицата ....  :o ;D :(

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Re: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #145 на: 07 Ноември 2011, 15:25:34 pm »
Vw vo ohrid 2070den spored kod na delot, a ovie so otpadite ne rabotaat praznik im e denes. Mozelo da se vari radi sto e aluminium. Moze taka ke go resam privremeno dodeka najdam ubav originalen, poso si vrne vamu bas sea pocna da vrne upm ...

Ako ima nekoj informacija neka kaze!!!

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #146 на: 07 Ноември 2011, 15:51:05 pm »
Десниот брисач не е ист со левиот ?
Да го замениш десниот да го ставиш лево, па кога ке се снајдиш ке ставиш на совозачката страна...
Важна е возачката страна нели ?

:D

Отсутен Dean

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1340
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #147 на: 07 Ноември 2011, 17:48:00 pm »
сношти го видов полово паркирано кај капетанијана, очигледно некој ти завидвит шо си имаш убо средена кола, ама ништо скриено не останало ќе се разберит кој е, е тогаш нек се пазит зш сите CarClub членој од Охрид ќе му шлајфуваме на врат

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #148 на: 07 Ноември 2011, 17:48:45 pm »
Иначе многу убаво "полце ;D" јас би идел на некој ваков CUP изглед:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Количево супер е средено, не би му додавал ништо од горе наведеното. позз









Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Volkswagen Polo 9N3 "GTI"
« Одговори #149 на: 07 Ноември 2011, 18:56:13 pm »
сношти го видов полово паркирано кај капетанијана, очигледно некој ти завидвит шо си имаш убо средена кола, ама ништо скриено не останало ќе се разберит кој е, е тогаш нек се пазит зш сите CarClub членој од Охрид ќе му шлајфуваме на врат

:) Сношти кафе праевме во корзоно, после саботна вечер кој импресии кој депресии беше ;)


Абе некој од мојте е, и на Аце од форумов со еКласата му го имаа кренато (бришачот:)) а и кај мене, ама ке излезит .. .

Десниот брисач не е ист со левиот ?
Да го замениш десниот да го ставиш лево, па кога ке се снајдиш ке ставиш на совозачката страна...
Важна е возачката страна нели ?

:D

Не е можно, различити се, а и прееска ме фати дожд додека возев, и се мислам шо ке путам бришач, џаба е, ко пуштам, 70% од шофершајбнава ја метит, доволно е за да се возит .. 


@Drive-r Ке го бидит, само шо ке фалит санруф, и 1.8Т 180КС, и една ОГРОМНА насмевка ко ке шалташ една подоле :D