Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1755881 пати)

Присутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3580
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1305 на: 10 Февруари 2016, 20:28:21 pm »
Не би требало да имаш проблеми. :)
и пошироки ти се новиве,можно е фул натоварена да фаќа на дупки иначе поголеми проблеми нема да имаш
http://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=205-55-16X6.5ET40&wheel2=205-55-16X7ET45&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm

Види овде, може ќе помогне нешто калкулаторов.

Ок, фала ви на помошта :)
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8546
  • Пичлеме
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1306 на: 10 Февруари 2016, 20:52:19 pm »
Дали некој може да ми помогне со код на Пасат 2007. Кодот што ми се појави е P3138, мајстор ја провери и рече дека не е ништо сериозно, можно е да се измрдало некое црево што се како лептир над моторот и да појавило таков проблем.

Па тоа мајсторот ако е мајстор, ваљда требало да ти помогни...

Отсутен stavrov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 509
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1307 на: 10 Февруари 2016, 20:56:53 pm »
Дали некој може да ми помогне со код на Пасат 2007. Кодот што ми се појави е P3138, мајстор ја провери и рече дека не е ништо сериозно, можно е да се измрдало некое црево што се како лептир над моторот и да појавило таков проблем.

Па тоа мајсторот ако е мајстор, ваљда требало да ти помогни...
Значи барам второ мислење од некој што е запознаен, а ти ако не си запознаен незнам ни зошто коментираш. Дали се даваат поени на овој форум ако билдаш непотребни мислења?

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8546
  • Пичлеме
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1308 на: 10 Февруари 2016, 20:57:38 pm »
Да :)
Значи мајсторот ако е мајстор треба да ти кажи шо, а ние овде што гледаме на боранија можиме да претпоставуваме. Не се вжештувај одма.

Отсутен DejzY

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1004
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1309 на: 11 Февруари 2016, 00:37:56 am »
Ипкисија кога се логираш ти кажува колку поени имаш од непотребни постови? Или сите се во исто купче? ;D ;D ;D

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7306
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1310 на: 11 Февруари 2016, 00:58:20 am »
Друже ќе го претставеше пасатот во гаража речеее.. ;D :D

Еве прогуглав јас.. вака набрзинка разбрав дека е проблем со усисот ???

http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=332789


Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2610
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1311 на: 11 Февруари 2016, 02:12:01 am »
Колку би коштало  фарбање на хауба?

Едит: Прашање бр.2 - Ако купиш кола на лизинг мора ли да ја сервисираш во овластен?
« Последно менување: 11 Февруари 2016, 03:46:11 am brm brm »

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20594
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1312 на: 11 Февруари 2016, 11:27:31 am »
1. Зависи од хаубата, дали има некои превои, линии, „дизајнерски“ моменти, која боја е, дали е удрена, оштетена итн итн...

2. Колку што знам да, пошто технички колата сеуште не е твоја туку е на компанијата преку која оди лизингот.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен stavrov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 509
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1313 на: 11 Февруари 2016, 14:41:50 pm »
Друже ќе го претставеше пасатот во гаража речеее.. ;D :D

Еве прогуглав јас.. вака набрзинка разбрав дека е проблем со усисот ???

http://www.seatcupra.net/forums/showthread.php?t=332789
Требаше ама немам време да го сликам, т.е. никако да ми текне кога е поубаво времето  :D . Фала за линкот.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1314 на: 11 Февруари 2016, 15:07:43 pm »
Дали некој може да ми помогне со код на Пасат 2007. Кодот што ми се појави е P3138, мајстор ја провери и рече дека не е ништо сериозно, можно е да се измрдало некое црево што се како лептир над моторот и да појавило таков проблем.

Па тоа мајсторот ако е мајстор, ваљда требало да ти помогни...
Значи барам второ мислење од некој што е запознаен, а ти ако не си запознаен незнам ни зошто коментираш. Дали се даваат поени на овој форум ако билдаш непотребни мислења?
а биди сигурен дека ни за хејтање не даваат...

успат, може секој да хејта, па и тебе... на пример, како очекуваш некој на форум да ти каже што и е на твојата кола, на начин на кој ти го постави прашањето... имаш ерор код, го пишуваш на гугл и, со моделот на колата, и ке ти каже што значи тој код... до тука може секој да најде... оттука пљ натака, на прашањето, што и е на колата само лично и персонално кај стручњак со се колата...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен lans

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1315 на: 11 Февруари 2016, 15:56:48 pm »
Колку би коштало  фарбање на хауба?

Едит: Прашање бр.2 - Ако купиш кола на лизинг мора ли да ја сервисираш во овластен?
i ovlasten i kasko moras da ja registriras.
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020

Отсутен stavrov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 509
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1316 на: 11 Февруари 2016, 17:06:09 pm »
Дали некој може да ми помогне со код на Пасат 2007. Кодот што ми се појави е P3138, мајстор ја провери и рече дека не е ништо сериозно, можно е да се измрдало некое црево што се како лептир над моторот и да појавило таков проблем.

Па тоа мајсторот ако е мајстор, ваљда требало да ти помогни...
Значи барам второ мислење од некој што е запознаен, а ти ако не си запознаен незнам ни зошто коментираш. Дали се даваат поени на овој форум ако билдаш непотребни мислења?
а биди сигурен дека ни за хејтање не даваат...

успат, може секој да хејта, па и тебе... на пример, како очекуваш некој на форум да ти каже што и е на твојата кола, на начин на кој ти го постави прашањето... имаш ерор код, го пишуваш на гугл и, со моделот на колата, и ке ти каже што значи тој код... до тука може секој да најде... оттука пљ натака, на прашањето, што и е на колата само лично и персонално кај стручњак со се колата...
Дали ти ја донесов колата пред куќа да ми кажеш што е проблемот? НЕ. Дали тебе лично ти го поставив прашањето? НЕ. Значи незнам зошто имаш потреба да коментираш за нешто за што не си засегнат, доколку не те интересира прашањето можеш да го игнорираш. Прашањето беше информативно доколку некој има искуство со таков код. Колата ја провери мајстор и установи дека се е во ред, јас сакав само да се информирам за кодот не гледам зошто тоа би било проблем.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54808
  • Махер
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1317 на: 11 Февруари 2016, 17:09:27 pm »
Таман работа да е проблем. Прашај си слободно што сакаш.

Присутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8546
  • Пичлеме
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1318 на: 11 Февруари 2016, 18:53:25 pm »
Ипкисија кога се логираш ти кажува колку поени имаш од непотребни постови? Или сите се во исто купче? ;D ;D ;D
Има различни таргети кои ги достигнувам... тие таргети ги достигнувам со избришани мои постови од страна на администрацијата. Некогаш и физички се пресметуваме. Нема тука толеранција, ти реков ми рече. Се знај, само жустро! ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33921
  • Таков е животот... јебига
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #1319 на: 11 Февруари 2016, 21:54:14 pm »
Мајсторот нашол ERROR CODE и ти рекол дека СЕ Е ВО РЕД?