Автор Тема: Цени за работна рака на мал (или како и да се вика) сервис?  (Прочитано 6649 пати)

Отсутен tupacan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 156
    • Womans in your city for night
Многу Ви благодарам за информациите

Да секако дека може да си провериш колку има заминато, но што има да се замараш :) колку се толку гледај да те служи :)

Не, не ми е битно, секако знам дека е враќано барем 100к :D Се инатевме со еден другар дали може или не може. Значи збориме за компјутерска проверка, не за проверка преку овластен сервис кога и на колку км е направен последниот сервис. Може, така? (ондак должам пиво на другарот, а и на вас за помошта :D )

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Многу Ви благодарам за информациите

Да секако дека може да си провериш колку има заминато, но што има да се замараш :) колку се толку гледај да те служи :)

Не, не ми е битно, секако знам дека е враќано барем 100к :D Се инатевме со еден другар дали може или не може. Значи збориме за компјутерска проверка, не за проверка преку овластен сервис кога и на колку км е направен последниот сервис. Може, така? (ондак должам пиво на другарот, а и на вас за помошта :D )

Ако е професионално изведено враќањето на км нема откривање!!!

Отсутен tupacan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 156
    • Womans in your city for night
Ако е професионално изведено враќањето на км нема откривање!!!
Ова е тоа што и јас го тврдев. :D

Како и да е, да не идеме офтопик, нека остане темава прегледна, можеби ќе му затребаат овие информации на друг во иднина.
Ви благодарам уште еднаш за информациите.

Отсутен Soldier93

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 1
Друштво,не знам дали е за тука прашањево,ако не е слободно нека се премести во конкретна тема.
Имам Пасат B5 1999 год. 1.9 TDI 90 коња,треба да правам голем сервис.
Ме интересира што се спаѓа во голем сервис, колку би коштал и квалитетни брендови за деловите?

Благодарам