Автор Тема: Голф 4 тенка резервна гума  (Прочитано 2943 пати)

Отсутен the Stig

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 41
Голф 4 тенка резервна гума
« на: 14 Јули 2014, 09:37:09 am »
Здраво друштво. Возам голф 4 и сега ставам плин. Големината на гумите што ги носам е 195/65/R15.
Поради плинот сега сакам да набавам тенка резервна гума, зато што на место на старата ке ми стои боцата. Прашањето ми е, дали може некој да ми даде точни податоци која димензија на гума ми треба, каде можам да најдам а да не ме заколат со цената. Фала однапред, поздрав!  :)
Some say that He once won in Russian roulette... with fully loaded revolver.. All we know, He's called The Stig!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Голф 4 тенка резервна гума
« Одговори #2 на: 15 Јули 2014, 02:49:06 am »
Здраво друштво. Возам голф 4 и сега ставам плин. Големината на гумите што ги носам е 195/65/R15.
Поради плинот сега сакам да набавам тенка резервна гума, зато што на место на старата ке ми стои боцата. Прашањето ми е, дали може некој да ми даде точни податоци која димензија на гума ми треба, каде можам да најдам а да не ме заколат со цената. Фала однапред, поздрав!  :)

добро дојде во клубот на плинаши.. за плинот ке се каеш само што не си го турил порано.. тоа е прво... а како второ, добро дојде во клубот на фолксвагенџии кои бараат тенка гума наместо резервната... со среќа во потрагата... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен the Stig

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 41
Одг: Голф 4 тенка резервна гума
« Одговори #3 на: 15 Јули 2014, 08:17:13 am »
Еи, фала на добриот пречек за во друштвото на плинаџиите, а за второто ме исплаши, добивам впечаток дека тешко се наоѓа тенка резервна за фолксвагенџии. :?
Some say that He once won in Russian roulette... with fully loaded revolver.. All we know, He's called The Stig!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Голф 4 тенка резервна гума
« Одговори #4 на: 15 Јули 2014, 08:28:10 am »
Tи пуштив линк погоре до темата со прашање, каде членот М.Мешков кажува дека има пријател со тркала.

Отсутен the Stig

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 41
Одг: Голф 4 тенка резервна гума
« Одговори #5 на: 15 Јули 2014, 14:17:18 pm »
Да, фала ти, ама човекот немал за голф 4, односно нема со 5 штрафа резервни тркала, така да продолжуваме да бараме.
Some say that He once won in Russian roulette... with fully loaded revolver.. All we know, He's called The Stig!

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
Одг: Голф 4 тенка резервна гума
« Одговори #6 на: 18 Јули 2014, 20:02:21 pm »
Да го отворевте линкот што го имам ставено таму арно ке беше... :)

Ај и тука:
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1049071

Отсутен the Stig

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 41
Одг: Голф 4 тенка резервна гума
« Одговори #7 на: 21 Јули 2014, 12:24:06 pm »
Знае ли некој да ми каже точно која димензија гума да барам, ако сега носи 195/65/R15... за тенката каква да биде, колкав бандаж, која висина и ширина на гумата. Ми треба оваа информација ако успеам да најдам бандаж а гума на ново да барам. Фала однапред!
Some say that He once won in Russian roulette... with fully loaded revolver.. All we know, He's called The Stig!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Голф 4 тенка резервна гума
« Одговори #8 на: 21 Јули 2014, 13:15:31 pm »
Барем 15ка бандаж за да ти ги собере шепите лесно, иако и 14 може да ги собере. И да ти пасуваат штрафовите. Другото во голема мера е ирелевантно.