Автор Тема: Пукната Шофершајбна - Пежо 207  (Прочитано 7000 пати)

Отсутен Maisonpiere

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 91
Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« на: 29 Јуни 2014, 16:09:00 pm »
Здраво дечки ... имам една мака, имено шофершајбната ми е пукната и мислам дека ке морам да ја сменам под итно бидејќи пукнатината е по должина на целата шофершајбна. Би ве замолил за отприлика која цена се движи менувањето на истата и каде е најефтино да ја сменам. Благодарам однапред  ::)

Присутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #1 на: 29 Јуни 2014, 16:10:37 pm »

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #2 на: 29 Јуни 2014, 16:13:30 pm »
Edel prom so cena mislam deka se najevtini ali sum slusnal deka imale dosta nekvalitetni stakla dodeka vo novus cenata e mozda malce povisoka ali kvalitetot nema utka..
Javi si se i kaj edni i kaj drugi kje ti kazat cena taka da izborot e tvoj samo obavezno prasaj sto nudat i sto dobivas za tie pari

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #3 на: 29 Јуни 2014, 16:30:38 pm »
https://www.facebook.com/pages/Formula-95-Avto-stakla/1460196717530381?sk=timeline
Слабо се рекламираат а нема никој искочено од таму незадоволен.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #4 на: 30 Јуни 2014, 01:02:22 am »
Edel prom so cena mislam deka se najevtini ali sum slusnal deka imale dosta nekvalitetni stakla dodeka vo novus cenata e mozda malce povisoka ali kvalitetot nema utka..
Javi si se i kaj edni i kaj drugi kje ti kazat cena taka da izborot e tvoj samo obavezno prasaj sto nudat i sto dobivas za tie pari

не би рекол дека едел пром имаа лоши стакла.. финтата е дека имаат на лагер и двослојни и едно слојни шофершајбни. ако немаат од двослојните ти велат имам еднослојна, и е доста поевтина... кога некој кој има мака како што е скршена шофершајбна и треба да брои пари БУКВАЛНО за нешто за кое баш и не му се даваат и кога ке го чуе зборот ПОЕВТИНО се друго е недостапно за неговиот мозок. е после цацко е крив... е па крив е и затоа цацко пие виски...

неколку пати до сега од едел пром имам турено шофершајбна и сум задоволен...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен tdejan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 135
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #5 на: 30 Јуни 2014, 08:55:30 am »
и мое (позитивно) искуство со едел-пром, менував шофершајбна и задно стакло на Астра Г, доста сум задоволен и од однос  и од квалитет. Точно е тоа дека имаат и еднослојни и двослојни, и мене така ми објаснија, ама сепак си се решив за Пилкингтон истиот модел од фабрички вградената шофершајбна и (квалитетно) решен проблем.

Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #6 на: 30 Јуни 2014, 09:51:22 am »
15000 den. Edelprom, jas menjav na 207 (dva pati)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #7 на: 30 Јуни 2014, 10:16:12 am »
цените во едел пром се од 110 до 150 европски за двослојни шофершајбни. за разлика од новус, нив цените не им се формирани според ценовниот ранг на возилото (колку кошта моментално), туку според големината на стаклото што е употребено за да се произведе истото... за комбето (киа беста) 120 евра шофершајбна, за воловото 130 евра,за бмв-то 110 евра. во новус за бмв-то 170, за комбето 190 за волвото немаа.


е сега... во новус имаат опрема за лепење на пукнати шофершајбни а во едел пром не. кога ми се појави пукнатината отидов кај нив и ми тропнаа цена од околу 70 евра да ја“закрпат“ но без никакви гаранции дека нема да продолжи да пука. ми објаснија дека нивното крпење на шофершајбни е претежно за дупчиња настанати од камчиња, но не и од пукнатини како линии што се...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #8 на: 30 Јуни 2014, 13:45:58 pm »
Јас сеа пред месец дена сменав, 120 евреи :)
Daewoo Nubira 2002 :)

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #9 на: 30 Јуни 2014, 18:31:37 pm »
тоа е тоа...  тоа сакав да го кажам... јави се во новус и прашај колку кошта па сподели тука...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Maisonpiere

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 91
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #10 на: 30 Јуни 2014, 20:13:02 pm »
Вака сеа ... во Едел Пром за замена на шофершајбна ми бараат 180 евра со се рака за Pilkington и 150 евра со се рака за Hirschler. Секаде низ Куманово е поскапо - бидејќи сум од Куманово. Имено во Новус не свртев телефон но утре ке се јавам.

Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #11 на: 30 Јуни 2014, 21:03:22 pm »
И јас сум за менување шофершајбна  цела ми е расцветена, деновиве ќе морам да ја сменам.
Во Струмица во Формула 95 ми кажаа убава цена само незнам квалитетот каков е?
А и за Пилкингтон на друго место ми дадоа пристојна цена.

Отсутен Maisonpiere

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 91
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #12 на: 30 Јуни 2014, 21:13:53 pm »
Најдобро би било да се најде на старо но сепак тешко се наоѓа ... утре ке барам по оние крш пазари

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #13 на: 01 Јули 2014, 00:35:58 am »
чим веке идеш од куманово во скопје, а бараш половна да најдеш, тогаш вози на заобиколница, не влагај во скопје туку продолжи до излезот за приштина. на излезот всушност и заврти накај приштина т.е. накај блаце. додека возиш по тој пат (незнам точно колку километри) од твоја ЛЕВА страна ке се појави бензинска станица ДИЗЕЛ (на латиница секако напишано)... баш така се вика. влези на бензинската, помини низ нејзината улица и од лева страна до самата бензинска ке видиш асвалтиран пат што води надоле и секак ке видиш еден куп коли. санко и нерко се тука и работат САМО СО ФРАНЦУСКИ возила. гарантирано ке најдеш и сигурно имаат за твоето пежо.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Maisonpiere

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 91
Одг: Пукната Шофершајбна - Пежо 207
« Одговори #14 на: 01 Јули 2014, 10:43:54 am »
Ке побарам денес и ке пишам што ке напраам ... фала у секој случај :)