Автор Тема: Аутомотив програма на BOSCH  (Прочитано 5206 пати)

Отсутен BOSCH CAR SERVICE

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 11
  • Претставник за Македониjа
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #15 на: 26 Април 2014, 10:08:05 am »
А може ли некако да се претставите поконкретно со портфолиото на производи и услуги што ги нудите? Не дека имам против брисачите нешто.
Се работи за прв отворен BOSCH CAR SERVICE во Македонија кој се состои од продажба на аутомотив резервни делови од програмата на Bosch
Целосен систем за кочење , бришачи, свеќици, греачи, филтри, сијалички, акумулатори итн.
Во склоп на сервисот има посебен одел за репарација на систем за гориво - Bosch пумпи и ињектори со машини од програмата на Bosch.
За се што ве интересира прашајте на емаил   sales.bosch@dieselservice.com.mk


Отсутен BOSCH CAR SERVICE

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 11
  • Претставник за Македониjа
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #16 на: 26 Април 2014, 10:17:39 am »
Здраво,

Ме интересира дали имате квалитетна платина за Опел Кадет Б / Голф 1 и колку чини?
Немаме и не увезуваме делови за постари коли.
Извини

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3843
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #17 на: 26 Април 2014, 10:42:26 am »
А може ли некако да се претставите поконкретно со портфолиото на производи и услуги што ги нудите? Не дека имам против брисачите нешто.
Се работи за прв отворен BOSCH CAR SERVICE во Македонија кој се состои од продажба на аутомотив резервни делови од програмата на Bosch
Целосен систем за кочење , бришачи, свеќици, греачи, филтри, сијалички, акумулатори итн.
Во склоп на сервисот има посебен одел за репарација на систем за гориво - Bosch пумпи и ињектори со машини од програмата на Bosch.
За се што ве интересира прашајте на емаил   sales.bosch@dieselservice.com.mk



Може ли да ми дадете информаиција колку би чинел bench test на инјектори од Alfa Romeo 1.9 JTD 16v. И дали би можело демонтажата и монтажата да се изврши кај вас?

Соодветно доколку се открие дека има пробелм кој може да се реши со репарирање колку би чинело репарирањето?




Отсутен BOSCH CAR SERVICE

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 11
  • Претставник за Македониjа
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #18 на: 26 Април 2014, 11:39:56 am »
500 денари по ињектор за тест стол и 1500 ден за демонтажа и монтажа .
Откако ќе се направи тест ќе се утврди цена за поправка на ињектори ако има потреба од истото.
Поздрав .

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4904
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #19 на: 27 Април 2014, 15:11:41 pm »
Добра цена со оглед на тоа колку трае тестот на инјекторите :), зборот ми е не е само стави види извади. Машината ги врти некои добри пола саат ако добро се сеќавам

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3843
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #20 на: 28 Септември 2014, 11:58:26 am »
Здраво дечки,
ако сеуште го следите овој форум би сакла да јавно да го искритикувам вашиот сервис (кориснички а не сервис за инјектори  бидејќи не успеав никако да стигнам до него).

На почетокот на Септември се договоривме за кој ден да ја донесам колата за тестирање на инјектори. До тој момент се одеше како што треба. Но за чудо дента кога се појави колата и ја дноесе некој друг во мое име (ангажирав мои најблиски да ми помогнат), испадна дека некако во моментите кога ние комунициравме се пропуштил фактот дека сервисерот зел одмор и некој тоа не го приметил па напраивме договор без да имате сервисер. Нејсе, се случува. Нема да коментирам тука сами си знаете подобро, но од тогаш ни глас ни траг.

Јас нема да продолжам соработувам со вас од проста причина што дури и да имате најсовремена опрема, знаење, умеење и искуство, немате една битна работа разбрано, а тоа е дека вашите корисници и вашите потенцијални корисници се најдобрата реклама и секако најдобриот можен начин да го промовирате вашиот квалитет. Почитувањето, директната и отоврена комуникација, доброто и јасно сетирање на очекувањата се подеднакво битни колку и квалитетот во „занаетот“.

Оваа е добронамерна забелешка. Немам намера да се лутам бидејќи овде во МК сум навикнат да очекувам да бидам измамен и изигран почесто отколку да добијам чесна услуга. А во вашиот случај освен мало изместување на моите најблиски не бев никако оштетен.

Овде на форумот има oдлични примери на одлично корисничко ориентирано однесување, можеби би сакале да ги прашате луѓево дали некој се пожалил на Плимонт, Аце VanJonson, Dog Security и др (ако некој  заборавив нека не се лути).

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #21 на: 28 Септември 2014, 13:47:16 pm »
Очигледно станува збор за нестабилна компанија која ги започнува работите а не ги завршува. Дечките се немаТ најавено од 18 Мај на форумот и не одговараат наприватни пораки,

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #22 на: 28 Септември 2014, 14:06:21 pm »
Жално. А баш помислив еве имаме и прв специјализиран сервис за Бош. Типична македонска работа.

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #23 на: 28 Септември 2014, 14:13:52 pm »
Досега и немаше соодветен претставник со оригинални делови BOSCH за да се споменува. А вие сте?

Шоуто продолжува, очигледно.

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3843
Одг:
« Одговори #24 на: 28 Септември 2014, 14:25:18 pm »
Imaat kontakt ostaveno. Na e-mail odgvorija. I se kje beshe dobro duri i po onaa "greska" nekako da zavrshevme shto dogovorivme. No ovoj pat smetav redno e da me pokanat. Toa go nema kaj nas vo MK kaj povekjeto.

Отсутен manebenz

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 54
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #25 на: 30 Ноември 2014, 21:59:32 pm »
Znae li nekoj nivna tocna adresa ? Bas me interesira ?

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #26 на: 30 Ноември 2014, 22:08:02 pm »
СРЦ Кале:
https://www.facebook.com/pages/Bosch-Car-Service-Macedonia/311138115703018?sk=info&tab=overview
 
ul.Lazar Licenovski br. 31 SRC Kale
Skopje
02 520 0335

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Strujata85

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 249
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #27 на: 12 Февруари 2015, 22:58:14 pm »
http://www.bosch.de/en/de/bosch_worldwide_1/bosch-worldwide.html     Луѓе, јас тука не гледам дека ја има и Македонија како шо ги има Србија Хрватска Босна итн. Како се дојдени овие овластениве сервиси не ми е јасно и колку се овластени за оригинал делови на Бош :)
Живејте го животот, бидејќи има рок на траење . . .

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4904
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #28 на: 12 Февруари 2015, 23:03:28 pm »
Во Македонија деловите доаѓаат преку Бош Бугарија, погледни декларации на пример на сијалички и брисачи.

Отсутен Strujata85

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 249
Одг: Аутомотив програма на BOSCH
« Одговори #29 на: 12 Февруари 2015, 23:22:47 pm »
nikola_bb  Во право си, и на бугарската страна ги има MAK DIESEL и CARGO MAX  овластени за Мк.
Живејте го животот, бидејќи има рок на траење . . .