Автор Тема: Rover 75  (Прочитано 6399 пати)

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: Rover 75
« Одговори #15 на: Април 04, 2014, 20:18:18 pm »
Фала на сите, мене најмногу ме привлече внатрешноста и удобноста на колата :)

Супер количе создравје да се вози....јас имав ровер 214 и знам дека се со многу солидна изведба и многу квалитетни возила,само ќе си најдеш некој да ти носи подобри(оргинал) делови и уживај.....Инаку на сликите гледам кај полицијата во велес ти е сликана колата таму ли живееш?

Таму ја сликав само, инаку живеам кај Тунелот :)

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7470
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Rover 75
« Одговори #16 на: Април 04, 2014, 20:41:43 pm »
Jaгуарот, мислам роверот само овој модел ми прави мерак.

Вади навлаката од волан.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13246
 • Пудингот на шоферството
Одг: Rover 75
« Одговори #17 на: Април 04, 2014, 21:07:56 pm »
Со здравје да се вози,порано деловите беа премногу скапи за овие сега незнам како се.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: Rover 75
« Одговори #18 на: Април 04, 2014, 21:33:30 pm »
Со здравје да се вози многу километри преубав е. :)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5217
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Rover 75
« Одговори #19 на: Април 05, 2014, 00:46:59 am »
So zdravje da se vozi, navistina ubav enterier.

Imas nekolku raboti za sreduvanje odnadvor, barem od slikive sto se gleda.
Gumi prvo, pa potoa edno poliranje na farovite, tapaciranje na volanot i posle spremno za kruzanje i uzivanje.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9140
 • Аstra la vista baby !
Одг: Rover 75
« Одговори #20 на: Април 05, 2014, 04:53:15 am »
КОЛИШТЕ!!!

Еднаш возев ваков, не ми се излегваше од него.

Со здравје да се вози!

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4573
 • ~ Full of soul ~
Одг: Rover 75
« Одговори #21 на: Април 05, 2014, 04:54:49 am »
Комшијата има вакво 2.0 v6 бензин. сум се возел и е перфекно возило, едноставно кажано луксуз за ефтини пари, создравје да го возиш долго да те служи !
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4016
 • Пиши лаже
Одг: Rover 75
« Одговори #22 на: Април 05, 2014, 18:15:32 pm »
Аи доста добро внатре. Со здравје да се вози. Се имам возено во 2 ровери досега (не знам што беа) назад место за лек нема. :)
Како што гледам и вој е доста мал назад, така?
И да, навлаката е по малку грдичка. ;D

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Rover 75
« Одговори #23 на: Април 05, 2014, 18:18:10 pm »
Стакло, без коментар, колава е лудница... Со здравје да се вози... :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: Rover 75
« Одговори #24 на: Април 06, 2014, 15:24:06 pm »
Фала на сите. За фаровите се мислам, дали да се полираат или да најдам други да ставам. Гуми се во предвид секако да се земат други.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27833
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Rover 75
« Одговори #25 на: Април 06, 2014, 15:56:37 pm »
Договори се со Томе-Колт да ти ги исполира фаровите.. Само што пошто се „вдлабнати“ најверојатно ќе мора да се извадат.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5490
 • French diamond
Одг: Rover 75
« Одговори #26 на: Април 06, 2014, 16:26:16 pm »
Како стаклени да се ми се гледат мене, ако се стакло веројатно од сликите изгледаат така.

Отсутен Start Up Mac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1526
Одг: Rover 75
« Одговори #27 на: Април 06, 2014, 17:35:25 pm »
kolata od sekogas sto mi bila u glava bila ovaa bezprekoren enterier  i udobnost i izgled od nadvor
PORNIC so eden zbor :D
SO zdravje ad se vozi ako resis da ja prodavas kontaktiraj me :D

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: Rover 75
« Одговори #28 на: Мај 21, 2014, 02:11:00 am »
Ајде уште некоја слика од роверот, старите ги нема :)Од кога е купена до сега скоро и да нема промени: извадена навлаката од воланот, назад ставени летни патосници, ремапче :P

Инаку во план е вадење на радиото, и вградување на 6,2" DVD со тач-скрин, и некој добар бандаж 17" или 18" :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6377
 • хаУс мајстор
Одг: Rover 75
« Одговори #29 на: Мај 21, 2014, 05:32:44 am »
Колава е потресително добра!