Автор Тема: проблем со гуми  (Прочитано 3321 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: проблем со гуми
« Одговори #15 на: 16 Јануари 2014, 19:41:36 pm »
А дали ја знаеш причината за актот на агресија?

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Одг: проблем со гуми
« Одговори #16 на: 16 Јануари 2014, 19:49:09 pm »
овој е некој јак душман пошто одел на сигурно :)

Отсутен Prof. Greenthumb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3989
  • MadaFunker
Одг: проблем со гуми
« Одговори #17 на: 16 Јануари 2014, 20:36:35 pm »
Ништо од гумите, отидоа во отпад не можеле да се поправат јас ги немав видено гумите, другаров сега ми кажа дека цепките биле 10цм. ви благодарам на сите за одговорите и советите.

Јебига друже тоа е...кај мене најдоа дел од шрафцигер внатре во гумата.
Земи си нови и моли се да не дознаеш кој бил..
New blood of old school

Отсутен Leon-cist

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 774
  • .
Одг: проблем со гуми
« Одговори #18 на: 16 Јануари 2014, 22:06:34 pm »
на другаров твој памет да му дојде, нека не се паркира кај што ќе стигне, нека си ги исчисти неисчистените сметки со лугево околу негу, и нека си купи 3 нови гуми оти од овие нема репарација, да беше една само ајде рецимо би рескирал и би пробал да ја поправам ( имаш вулканизери што те лажат дека се прави тоа) ама 3 исечени гуми хмм :o никако не би се возел во нив
VW MK-7 (1.6 тди)

Отсутен acekovac

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 199
Одг: проблем со гуми
« Одговори #19 на: 16 Јануари 2014, 22:20:28 pm »
mene pred 2 dena mi gi izbusija dvete levi gumi
prednata na dve mesta, zadnata ednas
valjda so sravciger ili silo pa ne bea golemi dupkite i posto ziveam vo Micurin gi zalepiv na 3-ta makedonska kaj Oktan benzinskata, samo tie rabotea vo blizina vo toa vreme posle rabota
300den od dupka pojacana guma, 100den e so chep ali toa ne mi vrsese rabota
se rasprasav niz maalo i osven so se krade na veliko, izgleda i nekoj od vulkanizerite pravat belji
inace iam slusnato i deka se stava vnatresna ali demek toa mozelo samo na pomali gumi

Отсутен karajann

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 375
Одг: проблем со гуми
« Одговори #20 на: 17 Јануари 2014, 04:54:23 am »
на другаров твој памет да му дојде, нека не се паркира кај што ќе стигне, нека си ги исчисти неисчистените сметки со лугево околу негу, и нека си купи 3 нови гуми оти од овие нема репарација, да беше една само ајде рецимо би рескирал и би пробал да ја поправам ( имаш вулканизери што те лажат дека се прави тоа) ама 3 исечени гуми хмм :o никако не би се возел во нив
Не мора да значи, на еден другар му ги избушија сите четири, паркиран на означен паркинг без да блокира некој.