Автор Тема: Ауди А3 1,6 2002  (Прочитано 18608 пати)

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 346
Ауди А3 1,6 2002
« на: 05 Декември 2013, 16:33:59 pm »
Здраво на сите дојде денот и јас да го претставам моето возило на форумов, член сум од 1 Октомври, морам да кажам дека форумот е одличен не пишувам често но читам редовно :)

Квалитетот на сликите не е нај нај ама тоа е

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #1 на: 05 Декември 2013, 16:36:53 pm »
Создравје да се вози :)


1.6 8V или 16V?
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен petar3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #2 на: 05 Декември 2013, 16:38:16 pm »
Со среќа да се вози! Јас 5 години возев вакво ауто само 98 година беше. Можам да кажам дека колата за моќта која што ја има доста е жилава и економична.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #3 на: 05 Декември 2013, 16:43:05 pm »
другар убаво ауди со здравје да си го возиш... бтв вчерашен цитат на петар Предходно имав А3 1.6i и беше крш, се надевам со ова возило да немам проблеми. одлучи се за твојот став према колата...

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 346
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #4 на: 05 Декември 2013, 16:54:03 pm »
фала за честитките, 8в е 75кв, инаку доста е зачувано го проверив во овластен сервис, цел историјат го знам има поминато 120,000км што не ми се веруваше

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1360
 • Велешанче
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #5 на: 05 Декември 2013, 17:01:03 pm »
Со здравје да се вози  :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен petar3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #6 на: 05 Декември 2013, 17:01:31 pm »
другар убаво ауди со здравје да си го возиш... бтв вчерашен цитат на петар Предходно имав А3 1.6i и беше крш, се надевам со ова возило да немам проблеми. одлучи се за твојот став према колата...
Значи да ти појаснам вака:
Ставот е во тоа што ова возило А3 со 1.6 мотор е со доста добра динамика,економичност и други возни својства. Тоа што јас во последните околу 2 години пред да го продадам возилото имав проблеми со моторот и почнаа доста делови да се расипуваат и да ме остава по патишта е друга работа. Така да од кола до кола има огромна разлика, дури и да е погоден моторот ако го возел некој ѕвер пред тоа пак ке биде крш и тапа. Btw овој мотор предходно е веќе неколку години ставан на А3 и голф4 и е исчистен од тие децки болести или мани што ги имаа предходно моторите, или конкретно моето предходно возило !!

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1273
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #7 на: 05 Декември 2013, 17:16:00 pm »
Со здравје да се вози многу километри :)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1475
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #8 на: 05 Декември 2013, 17:25:36 pm »
Со здравје да се вози и мењај слика на профилот   ;D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 346
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #9 на: 05 Декември 2013, 17:42:17 pm »
фала, фала .. ке сменам и слика на профил ама стара љубов ми е ренолчето...

Отсутен timoha

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 78
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #10 на: 05 Декември 2013, 17:42:58 pm »
So zdravje da se vozi i mnogu bezgrizni kilometri   :)

Отсутен SirPsyhoSexy

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 773
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #11 на: 05 Декември 2013, 19:13:50 pm »
Омилено возило до 5000 еу ми е аудиво :D До завчера имав исто само 1.9 тди со 90кс сеа барам исто со 131кс :D Создравје да го возиш :)

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 346
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #12 на: 06 Декември 2013, 09:15:52 am »
фала фала, да си купите се што ви лежи на душа. Мене ми станува омилено секој ден се повеке :D

Отсутен JR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 964
  • nobrain.dk
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #13 на: 06 Декември 2013, 10:27:20 am »
милион километри! :) ако ти треба помош за царинење да ти го цариниме одма :)
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 346
Одг: Ауди А3 1,6 2002
« Одговори #14 на: 06 Декември 2013, 10:48:10 am »
фала, царинето е сега чекам хомологација и да го регистрирам но ми рекоа дека околу недела дена ке треба да почекам.