Автор Тема: Motorcraft авто делови  (Прочитано 2981 пати)

Отсутен Shuriken

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 181
Motorcraft авто делови
« на: 27 Ноември 2013, 19:16:28 pm »
Кој е официјален увозник на Motorcraft кај нас и каде може да се најдат авто делови од овој бренд?

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #1 на: 28 Ноември 2013, 09:04:02 am »
Тенко со Моторкрафт воопшто. Чинам дека нема Моторкрафт европска дивизија. Повремено за фордот дали во Мида, дали во другиве продавници, кога ќе купев оригинален дел, често беа брендирани од Моторкрафт. Квалитетни и скапички, секако.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #2 на: 28 Ноември 2013, 10:51:40 am »
Во Мида.

Отсутен Мартин_91

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 447
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #3 на: 28 Ноември 2013, 14:38:46 pm »
Кога барав сет ламела за Фордот во една продавница во Сингелич ми дадоа Motorcraft, ама таа не одговараше и земав друга. Ако те интересира за Форд можам да го побарам бројот и да ти го пишам.

Отсутен Shuriken

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 181
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #4 на: 28 Ноември 2013, 16:00:39 pm »
Во Ми-Да цените се доста солени, најблаго речено. Неколку пати прашував за некои делови и бев шокиран од цените. Сепак, ќе се јавам пак и ќе прашам, нема што да изгубам. Инаку, Motorcraft деловите се продаваат и под името FoMoCo.

@Мартин_91 Да не се работи за продавницата на ул. Антон Попов, после Макпетрол бензинската пумпа? Имам визит картичка од таму, ќе се јавам и ќе прашам.

Некој да предложи некоја проверена продавница за Форд авто делови? Страв ми е да влегувам било каде, секаков крш се продава на нашиов пазар.


Отсутен Мартин_91

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 447
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #5 на: 29 Ноември 2013, 12:18:35 pm »
Во Ми-Да цените се доста солени, најблаго речено. Неколку пати прашував за некои делови и бев шокиран од цените. Сепак, ќе се јавам пак и ќе прашам, нема што да изгубам. Инаку, Motorcraft деловите се продаваат и под името FoMoCo.

@Мартин_91 Да не се работи за продавницата на ул. Антон Попов, после Макпетрол бензинската пумпа? Имам визит картичка од таму, ќе се јавам и ќе прашам.

Некој да предложи некоја проверена продавница за Форд авто делови? Страв ми е да влегувам било каде, секаков крш се продава на нашиов пазар.


Може да збориме за истата. Ако мислиш на бензинската на последна 45ка, продавницата е 1-2km после неа во селото Сингелич од лева страна.

Отсутен hajlender

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 126
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #6 на: 30 Ноември 2013, 10:17:40 am »
на сам влез во чаир имаш продавница за форд, ја од таму купувам се, иначе за информација во хамза имаш оригинални делови за форд, ги зимаат од мида само што ценаата е различна :), кога менував заден лагер на тркало, кутивчето во кое беше лагерот имаше декларација увозник:Мида, a ги зимаат од некоја фабрика од германија. заден лагер ми го наплатија 2500 денари а во мида не сум прашал за цена ама сигурно е 20-30% поскапо

Отсутен Mak1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 442
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #7 на: 01 Декември 2013, 23:59:55 pm »
Imas vo Makuni deckite od mnogu odamna prodavaat delovi za Ford . https://www.facebook.com/pages/MAKUNI/146143198858?sk=info . Poveli link . Pozdrav :)

Отсутен Shuriken

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 181
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #8 на: 04 Декември 2013, 17:53:17 pm »
@Мартин_91 Мислам дека се работи за истата продавница.

@hajlender Интересна информација, не знаев дека кај Хамза има и нови делови.

@Mak1 Ја знам оваа продавница. Ми се чини дека повеќето луѓе ја препорачуваат неа кога станува збор за Форд делови.

Фала ви на сите.



Отсутен JAck-S

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 62
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #9 на: 10 Декември 2013, 12:38:18 pm »
на сам влез во чаир имаш продавница за форд, ја од таму купувам се, иначе за информација во хамза имаш оригинални делови за форд, ги зимаат од мида само што ценаата е различна :), кога менував заден лагер на тркало, кутивчето во кое беше лагерот имаше декларација увозник:Мида, a ги зимаат од некоја фабрика од германија. заден лагер ми го наплатија 2500 денари а во мида не сум прашал за цена ама сигурно е 20-30% поскапо

Друже, контакт од Хамза ќе може? Број, меил... веб сајт...?

Отсутен Мартин_91

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 447
Одг: Motorcraft авто делови
« Одговори #10 на: 13 Декември 2013, 19:39:22 pm »
на сам влез во чаир имаш продавница за форд, ја од таму купувам се, иначе за информација во хамза имаш оригинални делови за форд, ги зимаат од мида само што ценаата е различна :), кога менував заден лагер на тркало, кутивчето во кое беше лагерот имаше декларација увозник:Мида, a ги зимаат од некоја фабрика од германија. заден лагер ми го наплатија 2500 денари а во мида не сум прашал за цена ама сигурно е 20-30% поскапо

Друже, контакт од Хамза ќе може? Број, меил... веб сајт...?
02/2651-651 и 071/388-488