Автор Тема: Организирање на собир 08.06.2014  (Прочитано 92675 пати)

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #105 на: 11 Март 2014, 22:56:44 pm »
Има на форумов доста што работат фотошоп... Нека скоцкаат нешто интересно.

Со класниот ке пробаме да средиме

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2734
  • Шалабајзер
Одг: Организирање на собир
« Одговори #106 на: 12 Март 2014, 00:47:19 am »
се пријавувам да присуствувам уште сега со едно возилце...:D А за помош кажувај, тука сме, клаберски ќе помогнеме ;)
No turbo, no fun :)

Отсутен DasAuto.

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4585
  • ~ Full of soul ~
Одг: Организирање на собир
« Одговори #107 на: 12 Март 2014, 01:19:17 am »
Кога си кај организација спреми се со време и мисли на се, пред 1 месец мислам дека знаеш имаше собир на BMW во Битола организиран од BMW Club Macedonia поточно од мене , се беше набрзина во 1на недела и после излегоа доста пропусти во организацијата, 1 да имаш редари на влез и да ги подредуваат колите , да има означено место за луѓе означено за возилата ( и за дрифтови такви работи ако се прават) 3 да биди чисто местото од прашина песок камења итн, и секако да си го пријавиш настанот во полиција да нема никакви проблеми, најмалку треба да те плаши колку коли ќе има, јас очекував 30-40тина, на крај испаднаа 80 :)
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6766
  • French diamond
Одг: Организирање на собир
« Одговори #108 на: 12 Март 2014, 01:22:43 am »
А кај планираш да биди одржан собирот ?

И според мене ако можиш, организирај драг за на крај, сигурен сум дека ќе има поголема посетеност од обичен собир.. до сега скоро на сите собири кај што сум бил учесниците, а и гледачите одвај чекаат на крај некој да се истрка.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Организирање на собир
« Одговори #109 на: 12 Март 2014, 01:23:31 am »
Чекаат да се исељачи некој.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #110 на: 12 Март 2014, 01:27:04 am »
А кај планираш да биди одржан собирот ?

И според мене ако можиш, организирај драг за на крај, сигурен сум дека ќе има поголема посетеност од обичен собир.. до сега скоро на сите собири кај што сум бил учесниците, а и гледачите одвај чекаат на крај некој да се истрка.
Прочитај ја целата тема од почеток...се е обијаснето каде и кога ке биде

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #111 на: 12 Март 2014, 01:29:35 am »
Кога си кај организација спреми се со време и мисли на се, пред 1 месец мислам дека знаеш имаше собир на BMW во Битола организиран од BMW Club Macedonia поточно од мене , се беше набрзина во 1на недела и после излегоа доста пропусти во организацијата, 1 да имаш редари на влез и да ги подредуваат колите , да има означено место за луѓе означено за возилата ( и за дрифтови такви работи ако се прават) 3 да биди чисто местото од прашина песок камења итн, и секако да си го пријавиш настанот во полиција да нема никакви проблеми, најмалку треба да те плаши колку коли ќе има, јас очекував 30-40тина, на крај испаднаа 80 :)
Боби сето тоа што ми го кажа веке го имам ....
местото е чисто без песок и камења....

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 920
  • Virus-Alfa
Одг: Организирање на собир
« Одговори #112 на: 12 Март 2014, 08:35:13 am »
Земи низ фб групите што се како на пример опел МК...алфисти...bmw клубови...VW клубови и слично, па пусти им покана и еве ти без пари најдобар маркетинг :)
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен ExtremeBt

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1448
Одг: Организирање на собир
« Одговори #113 на: 12 Март 2014, 09:27:27 am »
Кога си кај организација спреми се со време и мисли на се, пред 1 месец мислам дека знаеш имаше собир на BMW во Битола организиран од BMW Club Macedonia поточно од мене , се беше набрзина во 1на недела и после излегоа доста пропусти во организацијата, 1 да имаш редари на влез и да ги подредуваат колите , да има означено место за луѓе означено за возилата ( и за дрифтови такви работи ако се прават) 3 да биди чисто местото од прашина песок камења итн, и секако да си го пријавиш настанот во полиција да нема никакви проблеми, најмалку треба да те плаши колку коли ќе има, јас очекував 30-40тина, на крај испаднаа 80 :)

Боби сето тоа што ми го кажа веке го имам ....
местото е чисто без песок и камења....


@godofspeed
И гледај местото за таканаречен „дрифт“ шо поќе личи на аматерско курчење да не биди околу колите. Има луѓе (читај дечишта) шо се многу уверени и шлајфоваат околу колите и голема е веројатноста да се направи белја.

Отсутен Mak1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 442
Одг: Организирање на собир
« Одговори #114 на: 12 Март 2014, 10:55:06 am »
Sega vaka nekoi raboti si izbegal kompletno od kolosek zasto ?? Sekoj avtomobil naznacen kako oldtajmer si gi zapazuva negovite normativi , dali toa se starost , originalnost i ispravnost , ti treba da ima komisija koja e ovslatena za da proceni kakvo vozilo e toa , nemozes da stavis luge od ulica i da davaat komentari kako im e keif , jas odnesov 2 vozila vo Kavaradrci ( ISPRAVNI ) ednoto 1935 i ednoto 1926 god. jas ne zavisam od nagradi i slicno zatoa sto veke nemam ni kaj da gi stavam ( polnata mi e kukata od nagradi ) , e sega koga dojde vreme za nagrada za najdobra kolekcija na izlozbata ne me ni sponaa , zaboravija i za najstaro vozilo nagrada i na kraj seto toa se dodeli na nivni prijateli od Kavadarci , poveketo od lugeto ostanaa zbuneti i im bese smesno za toa kako sve se sluci , znaci da napomenam uste ednas ne zavisam od nagradi . Oragnizatorot posle seto ova dojde im se izvinuvase ama ova e pamet za na drugo mesto dali da gi nosam ili ne , posto brojkata mi se zgolemi i poseduvam 30 stari avtomobili a od tie samo 17 se pred vojni modeli ( vtora svetska vojna - ispravna vozna sostojba . ) Ubavo razmisli si posto gledam sakas da teras tradicija zatoa sto sekoj sto ke dojde ima golemi troskovi do Gevgelija . Tie driftovi , drag trki , glupiranje ke ti ja rasipat manifestacijata , pokraj ovaa mozam da ti go nasocam Prilep iako pokraj prekrasnata organizicaija ( si pominav mnogu ubavo i sekoja cest do organizatorot ) 5-6 oldtajmeri bea ostetni od gumite na "drifterite" i slicno ( letaat partali od gumi i ostetija vozilo sto vredi 20000 evra ) , i zatoa poveketo od tie oldtajmerdzii ne prisustvuvaat veke na takvi manifestacii.

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1472
  • VOLVO C30
Одг: Организирање на собир
« Одговори #115 на: 12 Март 2014, 12:47:17 pm »
Pa I jas da sum nema da prisustvuvam,od vek vekova postoi kolata gledam da ja cuvam maksimalno, I koga ke odish na izlozba nekoj ke zeme da si ja pokazuva selacinata,i eve ti go problemot

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #116 на: 12 Март 2014, 13:05:19 pm »
Сега се зборуваше за тоа....тие така наречени дрифтови и сељачење се тоа е исклучено од програмата

ТОА НЕМА ДА ГО ИМА

Значи правиме изложба на автомобили каде што автомобилите ке бидат паркирани и изложени за гледање.Таквото јачење или курчење да го наречам нема воопшто да биде толерирано.

Денес сум цел ден растрчан околу правење на пехари штампање на плакати и ред други работи....
До вечер ке ве известам за се што отприлика ке се случува....

@Mak1 знам што ти се случи во Кавадарци бидејки лично бев присутен....тоа беше и повеке од смешно
Кај мене на изложбата тоа.....во никој случај нема да се случи

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #117 на: 12 Март 2014, 13:12:51 pm »
Се извинувам за дупли пост ама ако сака некој што добро работи фотошоп да ми пише во ПП

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Организирање на собир
« Одговори #118 на: 12 Март 2014, 13:26:36 pm »
Izvini za off topik , Mak1 kade bi mozelo da gi poglednam tvoite stari vozila :) ?

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54933
  • Махер
Одг: Организирање на собир
« Одговори #119 на: 12 Март 2014, 13:52:18 pm »
Се извинувам за дупли пост ама ако сака некој што добро работи фотошоп да ми пише во ПП
Мислиш на илустратор пртпоставувам.