Автор Тема: Организирање на собир 08.06.2014  (Прочитано 92640 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54933
  • Махер
Одг: Организирање на собир
« Одговори #15 на: 30 Септември 2013, 09:25:04 am »
Прекрасна иницијатива.

Закон.

Законов не налага нешто посебно, освен ред и мир.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #16 на: 30 Септември 2013, 11:05:44 am »
Зборнав со татко ми синоќа бидејки тој е организатор на многу такви збиднувања и му реков за што се работи и на која локација
Добив информација дека паркингот е приватен и   е на мој човек така да имаме одврзани раце да правиме што сакаме
Мислам и дека не треба од никој да барам дозвола,ама бидејки сакам се да биде регуларно јас уште од сега ке се распрасам во авто-мото сојузот што и како оди процедурата
Најважно од се ми е моралната подршка од сите вас,и големата масовност
Треба да се направи многу добра реклама и некако да дојдам до контакт со сопствениците на добри и егзотични коли и олдтајмери
За тоа се надевам дека ке ми помогнете и вие како членови на форумот
Мојата замисла е да направам собир на олдтајмери и јангтајмери на едната страна да ги наредам старите а од спротивна насока новите(тјунираните) коли.Се надевам дека ке добијам и некој совет од вас што и како да направам.Исто така во врска со датумот....Имам идеја за 2 Мај ...ама незнам колку граѓаните ке можат да дојдат.Мислам дека може некаде на крајот во Април месец да ја започеме сезоната или нешто слично
Ама сепак ви реков секој совет ми е добредојден ке ги прифатам и сите критики без оглед на тоа за што се работи
Спремен сум на се....
Еве и координати од локацијата     41.147961, 22.523067 на google maps
Пак да ви напоменам најважна ми е моралната поддршка од вас ке барам ако може некако да стапиме во контакт со луге треба да го рашириме муабетот насекаде медиумска подршка колку можам ке средам и тоа плакати ке се испечатат само ке треба да се излепат низ градовите (се надевам дека некој од вас ке ми помогне) и т.н......
Чекам уште совети се е добредојдено

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54933
  • Махер
Одг: Организирање на собир
« Одговори #17 на: 30 Септември 2013, 11:29:20 am »
Поддршка е најмал проблем.

Како што гледам имаш план за многу народ, распрашај се за обезбедување зошто многу луѓе значи и многу глупирање. Ако знаеш некој од приватниве да излезат престет само за денот барем еден редар на 20 души. Значи за 500 луѓе 25 редари минимум.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #18 на: 30 Септември 2013, 11:42:18 am »
Средено е обезбедувањето....од приватна агенција а...25 души обезбедување е премногу.....нема да го носам председателот на државата....

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54933
  • Махер
Одг: Организирање на собир
« Одговори #19 на: 30 Септември 2013, 11:47:27 am »
Да, можда претерав малце инспириран од последните драг трки во Скопје кои беа откажани заради народ на патеката.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #20 на: 30 Септември 2013, 11:58:22 am »
За драг трки се откажувам бидејки е многу ризично и ке треба да ја сносам цела одговорност ако се случи нешто...
А за собир не е никаков проблем ке го организирам и ке биде нешто страшно
Татко ми ми кажа бегај од тие трки утре-задутре ке те гони полиција ке те ебаваат,....тој правеше такви работи ама со мотори и знае многу е поискусен од мене.....и затоа ке го послушам

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10929
  • 430i
Одг: Организирање на собир
« Одговори #21 на: 30 Септември 2013, 12:49:49 pm »
Наредната година 2-ри Мај е во петок, но е работен ден. Да имаш предвид :)
Инаку имаш подршка, само сработи го ортачки со уште некој, ќе растргнеш инаку.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #22 на: 30 Септември 2013, 13:04:43 pm »
2 Мај отпаѓа бидејки се поклопува со мото собирот во Дојран...така да неможе
Мислам дека последната недела од Април може да се направи такво нешто
За...ортачки тешко дека ке се согласи некој.Сите сакаат да дојдат на главното збиднување без ни капка пот да им потече
Јас сепак ке барам уште еден-двајца ако се согласат заедно да организираме ама тешко дека некој ке се согласи

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1472
  • VOLVO C30
Одг: Организирање на собир
« Одговори #23 на: 30 Септември 2013, 17:19:15 pm »
Bravo be godofspeed :) bash ti e dobra ideata so i da trebe tuka sme,ama lokacijata bidi siguren deka e malecko,preku sila sobira 30 koli,ami shankovi,cadori deka ?? Gore na Vardarski Rid ?? :D  razmisli ubavo za lokacijata

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #24 на: 30 Септември 2013, 17:56:15 pm »
На локацијата бере од 50 до 60 коли
Мерано е се....и се е испланирано
Само јас ке ти са јавум и ке ти кажум кога да одме и да видме как ке биде распоредут

Отсутен kimi makedonski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2678
  • Слобода или смрт
Одг: Организирање на собир
« Одговори #25 на: 30 Септември 2013, 19:43:53 pm »
Добро е на пролет бидејќи на есен календарот е преполн. Барем оваа година во период од помалку од 2 месеца имаше 4 сериозни собири а цела година немаше ништо. Али веќе години наназат собирите се само повторуваат и речиси кај и да одеш знаеш што те чека.

Отсутен Mak1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 442
Одг: Организирање на собир
« Одговори #26 на: 30 Септември 2013, 19:49:23 pm »
Zamislata na tvojata idea za manifestacijava e isto kako sto se odrza poslednava izlozba vo Skopje koja bese so najgolem broj na vozila do sega vo Republika Makedonija , znaci stari vozila i novi vozila , a ti sto sakas da napravis seto toa e vo red no najgolem problem se finansiite . Jas bev eden od organizatorite i mozam da ti kazam deka ni malku ne e ednostavno kako sto izgleda a seto drugo ti si go znaes ponataka.

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 920
  • Virus-Alfa
Одг: Организирање на собир
« Одговори #27 на: 30 Септември 2013, 23:00:54 pm »
Такво нешто се чека....дај боже да биде сигурно е дека ке учествувам.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2835
Одг: Организирање на собир
« Одговори #28 на: 01 Октомври 2013, 00:01:08 am »
Секако дека ке биде....само со некој од администрацијата да седнам и да зборнам...веке ми се понудија неколку членови дека ке ми помогнат се надевам дека до собирот ке се јави уште некој кој ке сака да ми помогне
Манифестацијата ви реков ке биде од лично мои финансиски средства не ја молам општината ниту градоначалникот

Отсутен BrziGonzalez

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1298
Одг: Организирање на собир
« Одговори #29 на: 01 Октомври 2013, 00:07:14 am »
Да, убаво е да се собираме.. ама сепак на втори мај 99% конзумираме алкохол, и оние со диви машини под хауба сакаат да покажат што имаат.. и секако тоа скапо чини.. лош е датумот.. иначе идеата е супер  :)