Автор Тема: VW Passat TDI  (Прочитано 4249 пати)

Отсутен Stefan995

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 81
VW Passat TDI
« на: Септември 15, 2013, 22:32:26 pm »
Здраво, нов сум на форумов а ова е моето количе  :).
Се работи за VW Passat 2000 год,
1,9 TDI 85Kw ili 116 konji.
Нивото на опрема му е Highline:
-ABS, ESP
-Комбинирана кожа
-Автоматска клима-Climatronic
-Греачи на седишта
-Фабрички ксенон со светла со лупи
-Алуминиумски бандажи 16'',
-6 airbags
-Електрика на сите прозори,
-Електрика и греачи на ретровизори
-потпирач за рака итн.

Еве и некоја слика од него« Последно менување: Септември 15, 2013, 22:55:52 pm Stefan995 »

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1425
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #1 на: Септември 15, 2013, 22:34:20 pm »
Ауу, убајни Пасатче и боиче! Добредојде! :)

Отсутен Stefan995

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 81
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #2 на: Септември 15, 2013, 22:35:28 pm »
Фала :)

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3808
 • MadaFunker
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #3 на: Септември 15, 2013, 22:37:01 pm »
Welcome to the club, убав Пасат!
New blood of old school

Отсутен Stefan995

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 81
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #4 на: Септември 15, 2013, 22:50:18 pm »
фала :)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3763
 • Пиши лаже
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #5 на: Септември 15, 2013, 23:03:18 pm »
Преубав Пасат. Добредојде на форумов и со здравје да се вози.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1674
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #6 на: Септември 16, 2013, 15:09:13 pm »
Аааа.. колку е убаав!  :o
А и одлично е опремен  ;)
Со здравје да си го возиш и да се множат километри - до милионче ќе тера!  :D

Отсутен Stefan995

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 81
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #7 на: Септември 16, 2013, 17:54:41 pm »
Фала фала, иначе нивото на опрема му е highline за свое годиште. :)

Отсутен Nino-

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 453
 • Ultimate driving experience
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #8 на: Септември 16, 2013, 18:06:50 pm »
Добродојде, многу убав пасат, со убаво да го возиш и долго да те служи :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32783
 • Таков е животот... јебига
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #9 на: Септември 16, 2013, 18:08:32 pm »
Nice one Harry, welcome to the club.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12925
 • Пудингот на шоферството
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #10 на: Септември 16, 2013, 20:27:41 pm »
Добар Пасат.Овој е ПД или е ‘стар‘ Тди?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #11 на: Септември 16, 2013, 20:28:40 pm »
Добре дојде со здравје да се вози топ е  и една забелешка фаровите одма на чистење...
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,677.0.html
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен Stefan995

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 81
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #12 на: Септември 17, 2013, 10:03:40 am »
Фала на сите
Добар Пасат.Овој е ПД или е ‘стар‘ Тди?
Овој е ПД мотор и користи уље 505.01.
Добре дојде со здравје да се вози топ е  и една забелешка фаровите одма на чистење...
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,677.0.html
Полека ќе биде, сега купував некои средства за козметика па полирање на фарови би било негде на пролет, можеби кога ќе одам накај Прилеп ќе му поминам на TE-EN. :)


Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #13 на: Септември 17, 2013, 16:57:33 pm »
;D
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: VW Passat TDI
« Одговори #14 на: Септември 17, 2013, 21:36:52 pm »
Јас би рекол машалааа, убаво количе...  ;D
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D