Автор Тема: Инсталирање на CWM Recovery на Xperia Tipo/Miro  (Прочитано 2128 пати)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4983
 • Пиши лаже
Инсталирање на CWM Recovery на Xperia Tipo/Miro
« на: 05 Август 2013, 16:29:43 pm »
Инсталација на CWM Recovery

Најпрво, потребно е телефонот да биде рутиран

1. Симнете го и одпакувајте го cwm_tipo од тука: http://www.4shared.com/rar/zVKAB6vU/cwm_tipo_v61.html
2. Поврзете го телефонот со кабелче и стартувајте ја install.bat скриптата.
3. Треба да Ви се испише некој текст како овој:

* daemon not running. starting it now on port
* daemon started successfully *
=============================================
Step1 : Waiting for Device.
=============================================
OK
=============================================
Step2 : Sending some files.
=============================================
25 KB/s (816 bytes in 0.031s)
679 KB/s (9736 bytes in 0.014s)
4160 KB/s (6574080 bytes in 1.543s)
4174 KB/s (735308 bytes in 0.172s)
221 KB/s (681 bytes in 0.003s)

По неколку секунди треба да добиете порака Done. Со тоа веќе имате инсталирано рекавери на Вашиот уред.
Рестартирајте го телефонот и пред да почне да се вклучува, притискајте на копчето за намалување на звукот (-) се додека не се појави рекавери менито.

Тоа изгледа вака некако:


Навигација во CWM:
+ копче - нагоре;
- копче - надоле;
- power копче - избира (enter)
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33948
 • Таков е животот... јебига
Одг: Инсталирање на CWM Recovery на Xperia Tipo/Miro
« Одговори #1 на: 05 Август 2013, 16:42:49 pm »
Шо ти стана со темиве шити се? Што не ги стаи во една?

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4983
 • Пиши лаже
Одг: Инсталирање на CWM Recovery на Xperia Tipo/Miro
« Одговори #2 на: 05 Август 2013, 16:44:30 pm »
Така ми рече Зеро. :)
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that