Автор Тема: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА  (Прочитано 22394 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« на: 28 Мај 2013, 22:49:16 pm »
Полнење на авто клима со фреон 134А ,внатрешно прочистување на системот како и дијагностицирање на проблеми во системот
1.тест на притисок во системот
2.евакуација на старо уље и фреон од системот
3.вакумирање на системот
4.тест за протекување на системот
5.полнење масло со боја во ссистемот
6.полнење фреон точно колку што е препорачано за тоа возило
7.мерење на температура која ја постигнува системот после полнење
8.печатење детален извештај за сите постапки кои се направени во системот
 
...Промотивно
- Полнењето го правиме со најсофистицираната машина ARIAZONE 6001
- екстра поволно
- попуст за клабери %
За подетални информации ве молиме да се информирате телефонски на некои од доленаведените броеви

[датотека избришана од администраторот]
« Последно менување: 22 Ноември 2013, 00:16:07 am DOG SECURITY »
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Harris

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1285
  • http://www.facebook.com/RenaultOwnersClubMacedonia
Одг: Полнење ауто клима
« Одговори #1 на: 28 Мај 2013, 23:57:58 pm »
за клабери попуст ??  ;D

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Полнење ауто клима
« Одговори #2 на: 28 Мај 2013, 23:59:52 pm »
за клабери попуст ??  ;D


Се подразбира...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Полнење ауто клима
« Одговори #3 на: 29 Мај 2013, 00:11:25 am »
проверка се наплаќа?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Полнење ауто клима
« Одговори #4 на: 22 Ноември 2013, 00:12:35 am »
Проверка на системот за клабери е бесплатна
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #5 на: 07 Мај 2014, 15:17:11 pm »
Промоција ! ! !

Полнење на авто клима со фреон 134А, внатрешно прочистување на системот како и дијагностицирање на можни проблеми во системот за само 1.500 денари!

Побрзајте, промоцијата трае до 31.06.2014 година.

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен alexx407

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #6 на: 02 Јуни 2014, 21:51:10 pm »
Super za nekoj den doagjam na proverka nesto mi e sumliva klimata:)

Отсутен dare532

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 116
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #7 на: 20 Јули 2014, 15:03:41 pm »
Важи ли уште попустот да доаѓам

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #8 на: 19 Април 2015, 16:49:42 pm »
Промотивно!!!

Полнење авто клима со најсофистицираната машина ARIAZONE 6001 со еко-пријателскиот фреон R134А, внатрешно прочистување на системот како и дијагностицирање на проблеми во системот за само 1.500 ден*

Полнењето се одвива во неколку чекори:
1. Тест на притисок во системот.
2. Вадење на старо уље и фреон од системот.
3. Вакумирање на системот.
4. Тест за протекување на системот.
5. Полнење масло со боја во системот.
6. Полнење фреон спрема фабрички спецификации за возилото.
7. Мерење на температура која ја постигнува системот после полнење.
8. Печатење детален извештај за сите постапки кои се направени во системот.

*За полнење над 1.000 грама фреон цената е 1.800 ден.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1508
Одг: Re: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #9 на: 19 Април 2015, 23:40:16 pm »
Мене со сигурност ми тече климата од негде, па да прашам дали поправате освен тестирањето? Лани кога ја полнев рекоа дека ставиле боја.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #10 на: 20 Април 2015, 10:19:50 am »
добро прашање... и мене ме интересира. и од кај мене тече од некаде. секоја година си ја допунувам, редовно...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3119
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #11 на: 20 Април 2015, 21:45:12 pm »
eve i od mene edno prasanje ako na primer mi fali samo 100 grama kolku bi mi naplatil?? posto klimata duva ladno no kako da i fali freon sto i ne e isto kako da go nema cel.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #12 на: 21 Април 2015, 23:34:10 pm »
Мене со сигурност ми тече климата од негде, па да прашам дали поправате освен тестирањето? Лани кога ја полнев рекоа дека ставиле боја.
добро прашање... и мене ме интересира. и од кај мене тече од некаде. секоја година си ја допунувам, редовно...
За жал не вршиме поправки, само дијагностика и полнење. Но соработуваме со неколку сервиси па слободно поминете и ќе гледаме да ви помогнеме колку можеме.

eve i od mene edno prasanje ako na primer mi fali samo 100 grama kolku bi mi naplatil?? posto klimata duva ladno no kako da i fali freon sto i ne e isto kako da go nema cel.
Помини ти прво да видиме колку фали, а за цена ќе договориме на лице место ;)
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен olikomerc

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 247
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #13 на: 22 Април 2015, 02:53:08 am »
За мерцедес w210 колку фреон е препорачано?

Оваква е климата:Исто и овие филтри дали ги имате и за што е тој вториот филтер?
1. Cabin filter replacement
2. Charcoal filter replacement
fb.com/olikomerc

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #14 на: 22 Април 2015, 09:40:08 am »
првиот ти е филтер за филтрирање на воздухот од кабината... нели има опција да го туриш да врт на греење или ладење со воздухот од кабината, без да влече од надвор...

вториот ти е оној за филтрирање на воздухот од надвор што влегува...

не многу често, но ете, некои коли имаат по 2 филтри.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време