Автор Тема: Photoshop Tuning  (Прочитано 88981 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #15 на: Јуни 06, 2011, 19:46:43 pm »
Абе ова GTR дизел да не е?? Многу чади позади :D

Сори за троловањето, морав :)
Иначе одлично завршена работа... Малце превише гужва, ко за мој вкус, али се’ на се’ добро изглеа.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #16 на: Јуни 06, 2011, 19:53:30 pm »
Мене ми изгледа како на едно циганче колата на Нед фор Спид кај другарми во дуќан кога играше. Превише кич...за мој вкус се разбира!

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #17 на: Јуни 06, 2011, 21:07:25 pm »
Абе ова GTR дизел да не е?? Многу чади позади :D

Сори за троловањето, морав :)
Иначе одлично завршена работа... Малце превише гужва, ко за мој вкус, али се’ на се’ добро изглеа.

хахахах избегнувам работа со дизели :D
иначе ФАЛА :D
и чекам слики од тебе за Ps проекти :)
(nino.vojnovski@hotmail.com prati mi nekoja :) )
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #18 на: Јуни 06, 2011, 21:09:20 pm »
Мене ми изгледа како на едно циганче колата на Нед фор Спид кај другарми во дуќан кога играше. Превише кич...за мој вкус се разбира!

оке го прифаќам твоето мислење затоа се ставени за секој да си каже свое мислење :)
али ипак да бидеме пореални скоро секоја кола што е на D1 GP е нешто слично на GTR-ов али оке е :D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #19 на: Јуни 06, 2011, 21:16:23 pm »
сакате да организираме едно турнирче во РS?

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #20 на: Јуни 06, 2011, 21:23:28 pm »
сакате да организираме едно турнирче во РS?
Ако има награда може

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #21 на: Јуни 06, 2011, 21:31:21 pm »
kakva nagrada?

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16601
 • Keep it 100
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #22 на: Јуни 06, 2011, 21:50:45 pm »
kakva nagrada?
Па на секој турнир има награда за прво место, така ке се стимулираат повеќе да одвојат повеќе време пред компјутер и да направат асална кола во Фотошоп. Затоа викам ако има некоја награда да се приклучиме сите :)

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #23 на: Јуни 06, 2011, 22:03:18 pm »
сакате да организираме едно турнирче во РS?

Оке бе може да се направи јас сум за :)
Еве наградата може да биде маичка од CarClub и на грбот под тоа што е carclub.mk незнам нека пишува best virtual tuning или нешто слично :)
тоа е моја идеа ако ви текнува нешто друго кажете :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #24 на: Јуни 06, 2011, 22:53:01 pm »


Коментари,совети и остали работи све се прифаќа за сликава...
така да слободно дајте коментар,совет,мислење и тако даље :D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #25 на: Јуни 07, 2011, 02:06:05 am »
јас мислам ако има натпревар,пошто ке биде прв награда неак биде на пример вип ранг,на пример Virtual artist или нешто слично,за мајчка тештко бар ја мислам така.

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #26 на: Јуни 07, 2011, 15:55:06 pm »
јас мислам ако има натпревар,пошто ке биде прв награда неак биде на пример вип ранг,на пример Virtual artist или нешто слично,за мајчка тештко бар ја мислам така.

абе све е тоа оке јас дадов само идеа :)
иначе и оваа не е лоша идеа :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен NetworX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 929
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #27 на: Јуни 07, 2011, 18:18:30 pm »
Eве нешто од анти талент како мене :)

Dear God. Thank you for providing us with the direct-port nitrous injection, 4 core intercoolers, ball bearing turbos, and titanium valve springs, Amen.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #28 на: Јуни 07, 2011, 18:35:09 pm »
Воглавном добро е
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9140
 • Аstra la vista baby !
Одг: Photoshop Tuning
« Одговори #29 на: Јуни 07, 2011, 19:40:32 pm »
Не мора маичка, доволни се лепенки..
Важно да не е без ич !