Автор Тема: Live For Speed договарање  (Прочитано 39889 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20337
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #210 на: Јануари 16, 2015, 09:10:43 am »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296
 • Велешанче
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #211 на: Јануари 16, 2015, 18:42:25 pm »
Ја игра некој уште играва. Ако сакате да повозиме мултиплеер малце ?
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #212 на: Јануари 16, 2015, 19:12:18 pm »
Моит.

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5838
 • Синиот овал!
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #213 на: Јануари 17, 2015, 11:38:07 am »
Ја ја инсталирав вчера, ама неам поим као се игра онлајн. Глеам треба некој акаунт да се напраи. Ако знае некој нека објасни, исто и од каде се симнуваат модови и како се ставаат...

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296
 • Велешанче
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #214 на: Јануари 17, 2015, 15:26:11 pm »
И јас пробав вчера да се уклучам онлајн ама не бива. Ако знае некој нека каже како :D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #215 на: Јануари 17, 2015, 17:25:11 pm »
Ако ја отклучиш целосната (S2) верзија нема да можеш да возиш онлајн.

Отсутен bobson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 299
 • RB26DETT Z2
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #216 на: Јануари 17, 2015, 17:45:44 pm »
Ако ја кракува секако дека неможе, од друга страна ако си ја купи нема гајле, јас сум за возење кажете кога сакате :D Ако има некој со легална S2 нека се пријави.

Отсутен Ichisima

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 167
 • Ербап
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #217 на: Јануари 24, 2015, 14:59:59 pm »
Ако сакате да се уклучите он-лајн (правам муабет за демо), одиш на www.lfs.net и се регистрираш. Правиш акаунт и имаш InGame Username и InGame Password. Од кога ќе се регистрираш In Game User-от и Password-от ги внесуваш го играта, односно уклучуваш, кликаш Multiplayer -> Registered User Name (тука пишуваш податоци) -> Unlock. Толку, за да се уклучиш на сервер одиш Multiplayer -> Display list of hosts и си бираш сервер, simple  :) :) Кој има за возење нека пише слободно.