Автор Тема: Live For Speed договарање  (Прочитано 39890 пати)

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1331
Live For Speed договарање
« на: Јуни 02, 2011, 23:23:16 pm »
По препорака на Falanga ја пробав играва и морам да признам се навлеков :). Овде можеме да се договараме за трки, јас сеуште повеќе возам по тревата отколку по асфалтот ама сепак забавно ќе биде. Инаку Falanga спомнуваше нешто за VPN ама мислам нема да има потреба, може само да се креира сервер и да се стави лозинка за само ние да можеме да влеземе. Ајде да видиме колку заинтересирани ќе има

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1803
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #1 на: Јуни 02, 2011, 23:25:36 pm »
Пуштајте Торент да ја симнам.
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #2 на: Јуни 02, 2011, 23:42:36 pm »
И јас како тебе сум деан,само низ трева возам :)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #3 на: Јуни 02, 2011, 23:44:04 pm »
Дајте ајде торен, и по чекори објаснете што најбитно треба да се знае, предизвикувачки изгледа....

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1803
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #4 на: Јуни 03, 2011, 00:04:12 am »
Дајте ајде торен, и по чекори објаснете што најбитно треба да се знае, предизвикувачки изгледа....
+1
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #5 на: Јуни 03, 2011, 00:06:40 am »
Блазе си ви...не сум играл едно 5 години најлмалку...:)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32663
 • Таков е животот... јебига
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #6 на: Јуни 03, 2011, 10:08:26 am »
Пуштајте Торент да ја симнам.
http://www.lfs.net/?page=downloads

Еве го линкот, можете како торент а можете и како нормалед даунлоад. Мала е играта се симнува за 5-6 минути.
Не сум пробал дали можеме туку така да отвориме сервер и да се закачиме со лозинка ама ми треба доброволец за да пробаме вечер.
Ако успееме така супер ќе биде, ако не тогаш VPN не ни бега

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #7 на: Јуни 03, 2011, 14:19:10 pm »
Јас ке возам вечер само кажи во колку саат  ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3940
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #8 на: Јуни 03, 2011, 14:54:32 pm »
Aj denovive ke nabavam volance i ke vozime. Odamna ja vozev i e super igrica

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32663
 • Таков е животот... јебига
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #9 на: Јуни 03, 2011, 15:11:56 pm »
Јас ке возам вечер само кажи во колку саат  ;)
Ќе ти пишам вечер во колку саат

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #10 на: Јуни 03, 2011, 15:15:40 pm »
Се гледаме вечер...

Отсутен igorN73

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #11 на: Јуни 03, 2011, 15:37:22 pm »
Инаку имаше една игра Rfactor се викаше мислам знам еден другар ја играше,значи ја имаат направено стазава "Водно" и имаат ставено Јукциња.А за ЛиФ фор Спид колку што знам постоеја кракови или сериал нумбер(Сеедно) за да се отклучат сите коли ќе побарам и ќе ви кажам што како..И да ова е симулација каде што можеш се да и праиш на колата ,суспензија, гуми, кочници...

EDIT:ЕВЕ го модот

http://www.youtube.com/watch?v=DxG65BvVgPQ&feature=related


Еве трка

http://www.youtube.com/watch?v=_t6Z-NMOB08&feature=related
« Последно менување: Јуни 03, 2011, 15:41:42 pm igorN73 »

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #12 на: Јуни 03, 2011, 15:47:56 pm »
Лив фор Спид е поубава од Ерфактор!
Фаланга пишими саат по приватна порака,за да ме извести оти можам да заборавам да проверам во темава  :D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32663
 • Таков е животот... јебига
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #13 на: Јуни 03, 2011, 15:51:24 pm »
Лив фор Спид е поубава од Ерфактор!
Фаланга пишими саат по приватна порака,за да ме извести оти можам да заборавам да проверам во темава  :D
Стај ме на скајп. Mile.naskovski

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Live For Speed договарање
« Одговори #14 на: Јуни 03, 2011, 16:11:45 pm »
Абе Миле Наскоски...каму за мене линк за она што зборевме....? да ти пишам емаил на ПП или ?