Автор Тема: Средување на бандажи  (Прочитано 132998 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5605
 • хаУс мајстор
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #720 на: Јуни 01, 2021, 14:37:57 pm »
Јас со 600ка поминувам, ќошеви и недостапни кривини со оние сунѓерчињата, секако мокро шмирглање.
И 800 е океј, ама 600ка ми е од фарбар кажана, па така сум терал.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2474
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #721 на: Јуни 01, 2021, 14:44:52 pm »
Океј, фала многу на инфо.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 366
 • Pixel Perfect
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #722 на: Јуни 01, 2021, 15:04:21 pm »
Свежо видео од Donut Media.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2533
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #723 на: Октомври 13, 2021, 17:40:58 pm »
Каде во Скопје да купам wire brush за брусилица?

За челични бандажи ми е.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4463
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #724 на: Октомври 13, 2021, 17:58:34 pm »
У секоја железара би требало да ги има.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4574
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #725 на: Октомври 15, 2021, 17:57:55 pm »
Од електрометал земав лани... Пази на заштита на очи, а богами и подебели работнички. Летаат тие гомцата, и знае некое да се збрца во кожа.