Автор Тема: Tepisonski Patosnici  (Прочитано 87040 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #135 на: 21 Февруари 2018, 11:28:07 am »
Busav - moze da se napravi, 1200 ili 1800den zavisno od tepisonot :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #136 на: 23 Февруари 2018, 03:46:02 am »
Ќе порачувам патосници за бмвто.. Е сега во самад имаат и црни и крем боја.. Пошто кај мене е крем ентереиерот со све пропратно, какви ќе стојат подобро ?


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #137 на: 23 Февруари 2018, 22:06:44 pm »
Kremot sigurno ke izgleda odlicno, samo sto sekoe stapnuvanje ke pocrnuva tepihot, inaku moe mislenje e krem :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20055
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #138 на: 24 Февруари 2018, 05:04:32 am »
Исклучиво црни.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #139 на: 08 Април 2019, 01:02:20 am »
И после година дена уште си стојам со гумените али дојде време да ставам теписонски.. Доста е...

Ај уште некое мислење какви да ставам, црни или крем ? Незнам кремастите како би се валкале, црните нели знам секое стапнување се познава...

 
Ќе порачувам патосници за бмвто.. Е сега во самад имаат и црни и крем боја.. Пошто кај мене е крем ентереиерот со све пропратно, какви ќе стојат подобро ?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #140 на: 08 Април 2019, 10:06:25 am »
Ја би крем. Имав крем ентериер и со крем патосници беше фабрички и секако личи како што треба.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5982
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #141 на: 11 Април 2019, 09:26:57 am »
Исто. Многу пофинта е да не се приметува дека има патосници, поубаво е за око.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #142 на: 01 Март 2022, 23:15:20 pm »
Temava ja imam otvoreno 2013g, 9god se pominati, pa mal UPDATE na proizvodstvoto na patosnici.

Imame poveke izbor, razlicni kvaliteti i boi na tepisoni...

Carpetti 550gramski tepison boja CRNA i temno SIVA, porabuvanje so konec- crna,siva, temno plava ili crvena boja na konec
CENA - 1250 DEN

VIPERLUX- 850gramski tepison boja CRNA I SIVA
Porabuvanje so traka, crna, siva, plava i crvena boja na traka
CENA - 1850 DEN

VIPERLUX- 850gr tepison boja KREM (BEIGE)
Porabuvanje so traka krem boja
CENA - 2000 DEN

Patosnicite se so fixing sistem orginal po merka na vozilo.
Vo cenata e vkluceno EDNO logo

OPCIONALNO custom fit logo, odnosno, natpis ili logo po zelba mozhe da se izraboti

DOSTAVATA E BESPLATNA DO ADRESA

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #143 на: 02 Март 2022, 01:08:03 am »
Pusti po edno slikice od 3te modeli na patosnici cisto da se vooci razlikata vo kvalitetot ako moze da se zaprimeti na slika.
Pretpostavuvam deka toa gramovi e sto pogust tepison taka ?

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6076
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #144 на: 02 Март 2022, 07:22:58 am »
4 години подебелите патосници ги имам и се топ. Возачката има траги на користење кај гаста и кочницата од петата, ама не е ништо скинато, другите се како нови.
Јас сум многу задоволен.  :)

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1727
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #145 на: 02 Март 2022, 08:45:57 am »
Мене ме интересира дали може да ми изработите само предни патосници и која би била цената за 850 грамски патосници црни/сиви?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #146 на: 04 Март 2022, 13:04:26 pm »
@Vlatce-Vectra 
Na gramazata vlijae gustinata na tepihot i gumenata podloga. Na slika ne moze da se primeti razlikata zatoa ne postiram sliki tuku ve ocekuvam vo salonot :)


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #147 на: 04 Март 2022, 13:05:05 pm »
@Silvester Mozhe 1400den bi bile.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5982
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #148 на: 20 Мај 2022, 20:50:48 pm »
Пофалба до @Samco за грижата за корисници.

Има надеж дека ќе не биде, само да се следи вашиот пример.

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 473
  • ibiz.mk
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #149 на: 20 Мај 2022, 21:07:34 pm »
Исто така пофалба до @Samco

Профи изработка и квалитет. На патосници и навлаки.