Автор Тема: Tepisonski Patosnici  (Прочитано 87045 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #120 на: 13 Март 2017, 10:49:32 am »
Momci i devojki, edno izvestuvanje vo vrska so tepisonskite patosnici. Ni pristigna najnovata tura na tepison za patosnici, i e so podobrena cena, odnosno regularnata cena na patosnicite ke bide, 1.200den ( vo ponuda samo crn tepison) i 1.800den ( vo ponuda Crn, Krem, Antracit, svetlo siv). Dvata tipa se razlikuvaat po kvalitetot, vtorata opcija e tepison so koj se izrabotuvaat fabrickite patosnici. Sekako, car club popustot 10% si ostanuva!

Е вака, имам две прашања:

1. Дали поскапиот теписон е со ист квалитет како претходниот? Многу луѓе ги пофалија претходните патосници изработени од поскапиот материал.

2. Дали можете да изработите патосници за GOLF PLUS 2011 година ?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #121 на: 13 Март 2017, 19:08:36 pm »
Zdravo, tepisonot sto sega e stignat, e verojatno i podobar od prethodniot ( naracan e kako podobar ) taka da vo odnos na kvalitetot nema da imame problem nikakov. A sto se odnesuva za GOLF PLUS , sekako mozhe da se izrabotat bez nikakov problem !

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3768
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #122 на: 13 Март 2017, 19:20:05 pm »
Me interesira koga izrabotuvate platneni patosnici, merka zimate od gumenite tipskite  na gledring? Sto vo slucaj ako se raboti za postaro vozilo za koe sto nema izraboteno tipski od gledring, potrebno e so voziloto da se dojde na lice mesto za da se zemat/izrabotat merki i patosnici?  :D

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6911
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #123 на: 13 Март 2017, 19:50:05 pm »
Zdravo, tepisonot sto sega e stignat, e verojatno i podobar od prethodniot ( naracan e kako podobar ) taka da vo odnos na kvalitetot nema da imame problem nikakov. A sto se odnesuva za GOLF PLUS , sekako mozhe da se izrabotat bez nikakov problem !
Супер,  каде може да се видат боите на материјалот,  дали може и во продавницата на ул.  Рузвелтова?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #124 на: 14 Март 2017, 08:21:24 am »
Roci - za koe vozilo se raboti ? Dokolku nemame merki, ke se cueme da pomines na dogovoren termin, ke zememe merka i vednas ke gi izrabotime.
AUUU - tepisonite moze da se vidat na Ruzveltova ili vo Vizbegovo.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #125 на: 05 Април 2017, 13:40:08 pm »
Барам патосници за Опел Калибра на гумена основа со нитни на кои се фиксира теписонот одозгора за да може да се извади во зимо.

Читам дека и изработувате  и  по мерка.


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #126 на: 05 Април 2017, 15:40:20 pm »
Zdravo, izrabotuvame tepisonski patosnici po merka, odozdola se gumirani za da ne propusta voda. Imame 2 tipa na tepison, 1200den i 1800den. Poveke boi ! Poveli pomini, razgleaj !

Отсутен GTI16V

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 694
 • It ain't GTI if it's not 16V
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #127 на: 18 Мај 2017, 13:36:30 pm »
@Samco за Голф 1 дали може да се направат патосници од поубавиот теписон? Само што се завршуви реставрацијата па мислам редно време е и едни убави патосници од кај вас да го комплетираат ентериерот.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #128 на: 18 Мај 2017, 14:07:06 pm »
GTI16V - mozhe sekako, pomini ke zavrsime rabota:)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #129 на: 03 Јуни 2017, 13:39:59 pm »
За е39ка мене ми требаат.. Е сега ентериерот е крем боја (кожа, тапацири, теписон)... Подобро е да ставам крем патосници или црни ?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #130 на: 05 Јуни 2017, 09:00:35 am »
Zdravo, pomini so kolata, vidi go krem tepisonot sto go imame vo ponudata, dokolku ti e ok, vo red, inaku i crni da stavis ke izgledaat super.

Отсутен terzziski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #131 на: 15 Ноември 2017, 12:51:03 pm »
Здраво, дали може да изработите нови теписонски патосници според фабрички за Голф 3?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #132 на: 15 Ноември 2017, 15:08:03 pm »
Zdravo, da sekako deka moze, 1200den i 1800den

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6076
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #133 на: 20 Февруари 2018, 08:26:24 am »
Меган 2, за на потписот, теписонски патосници, црни има фабрички или ќе скроите?

1800ден е со попуст клаберски, до толку е поубав тој, од Битола сум не можам да поминам да видам. :)


ЕДИТ: Порачани, ќе видиме како ќе излезат.
« Последно менување: 21 Февруари 2018, 10:13:52 am Power to the people »

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3482
Одг: Tepisonski Patosnici
« Одговори #134 на: 20 Февруари 2018, 18:35:54 pm »
За цитроен ц4 2007 година со 5 врати дали имате црни патосници(теписонски) и која е цената
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)