Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 33908 пати)

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #135 на: Декември 06, 2013, 17:39:12 pm »
Супер е
Мој предлог Тојота Корола АЕ 86 редок примерок во Македонија  :)
Sakas da vozis da ti se napravi merakot? ili sakas samo da ja vidis,osetis ? :D

Само предлозив бидејки е редок примерок во нашава држава :D

e dobro de jas samo te prasav dali sakas i sto sakas :D :D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1294
 • Велешанче
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #136 на: Декември 06, 2013, 18:05:45 pm »
Ок не се лути  ;D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #137 на: Декември 06, 2013, 22:09:06 pm »
Ок не се лути  ;D
Eeee bog da cuva,jas tuka da ti napravam merak on ne se luti teee....
Hahahahahhaha se zaebaam nema gajle :D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1294
 • Велешанче
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #138 на: Декември 06, 2013, 23:53:01 pm »
И ја да те задрам малце   ;D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #139 на: Декември 16, 2013, 20:27:20 pm »
Си ги урамив :)


Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3502
 • Пиши лаже
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #140 на: Декември 17, 2013, 17:12:30 pm »
Одлично, ми лајк ит.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #141 на: Декември 18, 2013, 15:27:33 pm »
Моментално се црта количе на член. Stay tuned! :)

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7611
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #142 на: Декември 18, 2013, 16:17:32 pm »
Ззззззззз тјун, ззззззззззз тјун  ;D

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #143 на: Декември 18, 2013, 22:45:10 pm »
Количе по порачка. Меганот на @Bu$aV MeGaNe.


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #144 на: Декември 29, 2013, 12:23:12 pm »
Хохо! Карклабери, среќна Нова 2014 година! :)


Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #145 на: Декември 29, 2013, 16:59:55 pm »
Нацртај некоја алфа ебате. Ние црнци ли сме?  :D :D

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #146 на: Декември 29, 2013, 22:18:37 pm »
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #147 на: Март 09, 2014, 23:14:35 pm »
BMW E21 Redesign coming up..« Последно менување: Март 15, 2014, 21:44:53 pm ExtremeBt »

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #148 на: Март 10, 2014, 19:55:19 pm »
Фаза 2: Дооформување контура, мада нон стоп трпи промени. И ова ваљда нема да е финално.


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #149 на: Март 11, 2014, 01:07:32 am »
Фаза 3: Финализирање контура. Боење. Фали одсјај, детали, сенчање.