Автор Тема: Tuning cars  (Прочитано 91588 пати)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #30 на: 27 Мај 2011, 01:22:02 am »
За добра ноќ ;)


Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #31 на: 27 Мај 2011, 21:55:47 pm »

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Tuning cars
« Одговори #32 на: 27 Мај 2011, 22:46:48 pm »
Plastic Fantastic
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #33 на: 28 Мај 2011, 14:11:29 pm »

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #34 на: 30 Мај 2011, 14:47:50 pm »
Едно прашање!
Дали некој може да ми каже дали може да се најде опелов мотор со заден диференцијал?
по можност некоја 2.0 од калибра (ако постои такво нешто?)
пошо другар ми сака да праша,али страм му е да не "треснел некоја глупост" -.-
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Tuning cars
« Одговори #35 на: 30 Мај 2011, 14:57:24 pm »
Омегата е задна влеча мислам..
А тој другарот твој ке купува мотор со се мењач или само мотор?
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #36 на: 30 Мај 2011, 15:04:40 pm »
Абе сака да прави нкој експеримент...
опел кадетт 60 и некоја е од старите,сака да го прави "muscle car"...
кешот не му прецтавува проблем само сака да знае кој варијанти за такво нешто се изводливи..
значи му треба мотор шо ке го собере во кадетот + мењач и диференцијал т.е. комплет..
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33979
 • Таков е животот... јебига
Одг: Tuning cars
« Одговори #37 на: 30 Мај 2011, 16:31:31 pm »
Абе сака да прави нкој експеримент...
опел кадетт 60 и некоја е од старите,сака да го прави "muscle car"...
кешот не му прецтавува проблем само сака да знае кој варијанти за такво нешто се изводливи..
значи му треба мотор шо ке го собере во кадетот + мењач и диференцијал т.е. комплет..
Мотор може да собере 2000 кубика од Кадет 5 цилиндри само не знам каде ќе го најде сосе мењач за него и диференцијал. Пасуваат оти од истиот модел се. Тоа е веројатно Кадет Б од 67 година па нагоре оти Кадет А би изгледал смешно во форма на масл кар

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #38 на: 30 Мај 2011, 16:59:45 pm »
абе тоа јес да ке изглеа смешно али ае.. јас зборам канти тропаат -.-
незнам што да му кажам се фатил за тоа ко слеп за стап -.-
а друга некоја варијанта?
ке собере од калибра 2.0 или од астра гси таа како беше 2.0 16в така некако?
али предна вуча ке биде..... ма шо го е**м ке собере 2.0 во тоа или да му кажам да си најде нешто друго за масл кар :D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #39 на: 30 Мај 2011, 17:11:59 pm »
« Последно менување: 30 Мај 2011, 17:19:20 pm djidji »

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: Tuning cars
« Одговори #40 на: 30 Мај 2011, 20:48:57 pm »
абе тоа јес да ке изглеа смешно али ае.. јас зборам канти тропаат -.-
незнам што да му кажам се фатил за тоа ко слеп за стап -.-
а друга некоја варијанта?
ке собере од калибра 2.0 или од астра гси таа како беше 2.0 16в така некако?
али предна вуча ке биде..... ма шо го е**м ке собере 2.0 во тоа или да му кажам да си најде нешто друго за масл кар :D
Чекај сеа........
Ти мислиш дека ако најдеш мотор и дирекно можеш да го ставиш ???
Треба све одново преправање:Држачи на мотори,држач за мењач,пунктрирање предница,појачување школката,други кочници со поголеми дискови и шапи,други амортизери и т.н....................
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #41 на: 30 Мај 2011, 21:49:18 pm »
Не не не не викам дека туку така само извади од едно стави на друго,знам дека има ебанции и преправања бајаги..
само прашав која комбинација е најизводлива,а не дека е тоа така плукни залепи не сме се сватиле :)
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Tuning cars
« Одговори #42 на: 31 Мај 2011, 02:25:45 am »
Едно прашање!
Дали некој може да ми каже дали може да се најде опелов мотор со заден диференцијал?
по можност некоја 2.0 од калибра (ако постои такво нешто?)
пошо другар ми сака да праша,али страм му е да не "треснел некоја глупост" -.-
Барем за Опел лесно да најдеш мотор 2.0 кај браќата ги има за по 400 евра комплет,баш на еден другар ми кажа пред некој ден му нуделе цела Калибра за 500 евра да ја земе без документи,распрашај се ако не најдеш пиши ќе најдеме сигурно ;)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #43 на: 31 Мај 2011, 09:59:47 am »
Едно прашање!
Дали некој може да ми каже дали може да се најде опелов мотор со заден диференцијал?
по можност некоја 2.0 од калибра (ако постои такво нешто?)
пошо другар ми сака да праша,али страм му е да не "треснел некоја глупост" -.-
Барем за Опел лесно да најдеш мотор 2.0 кај браќата ги има за по 400 евра комплет,баш на еден другар ми кажа пред некој ден му нуделе цела Калибра за 500 евра да ја земе без документи,распрашај се ако не најдеш пиши ќе најдеме сигурно ;)
оке брат фала :)
ке видиме шо и како ке направиме па ќе пишам :D
само дали ке може да влезе моторот со се мењач у кадетот? (стар кадет е 67 или така некако,али сигурен сум дека е под 70-ста година)
« Последно менување: 31 Мај 2011, 10:01:22 am Nino »
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/

Отсутен Panda

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1083
Одг: Tuning cars
« Одговори #44 на: 31 Мај 2011, 19:23:11 pm »

еве ја мојата најнова Ps креација која можам да кажам дека е една од поомилените за мене :)
ако сака некој Ps креација нека каже слободно ( на пр. како ке стојат овие бандажи оние,спојлери и све остало) :D
... From Dream to Reality <3 EK & CG9 & Del Sol <3
... https://www.facebook.com/groups/158997510955715/