Автор Тема: Tuning cars  (Прочитано 91067 пати)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Tuning cars
« на: 16 Мај 2011, 21:49:26 pm »
Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #1 на: 17 Мај 2011, 16:35:07 pm »


« Последно менување: 17 Мај 2011, 16:40:13 pm djidji »

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Tuning cars
« Одговори #2 на: 17 Мај 2011, 16:41:19 pm »

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #3 на: 17 Мај 2011, 17:19:32 pm »
Значи како што сум гледал тјунинзи за Астра Г, за ниедна кола немало толку :) , а и ова америве забегале тотално, па нормално и неизбежното знаме ... ;) Дури и у МК има триста чуда за оваа серија на Опел, у секој случај интересно !!!

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #4 на: 17 Мај 2011, 17:44:23 pm »

« Последно менување: 17 Мај 2011, 17:53:54 pm djidji »

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Tuning cars
« Одговори #5 на: 18 Мај 2011, 03:50:30 am »
Не сум многу за претерани пластики и вселенски летала.... :D
Да не ја правиме темата за Астра Г  :)
Совршена Астра Г би изгледала вака

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Tuning cars
« Одговори #6 на: 18 Мај 2011, 09:14:52 am »
..plastic is fantastic...

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #7 на: 18 Мај 2011, 14:49:30 pm »
« Последно менување: 18 Мај 2011, 22:05:20 pm djidji »

Отсутен Zvrki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 396
Одг: Tuning cars
« Одговори #8 на: 19 Мај 2011, 14:26:07 pm »
Ова е едно добро тјунирано количе во кое имав чест да се повозам кога бев у Словенија . Дечкото е од Љубљана се вика Урош и има доста награди земено на натпревари.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Tuning cars
« Одговори #9 на: 19 Мај 2011, 14:55:19 pm »
Релативно ружни ми се повеќето од коливе во темата :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Tuning cars
« Одговори #10 на: 20 Мај 2011, 08:20:43 am »
Релативно ружни ми се повеќето од коливе во темата :)

Исто така...

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Tuning cars
« Одговори #11 на: 20 Мај 2011, 08:39:06 am »
Релативно ружни ми се повеќето од коливе во темата :)

Исто така...

+1

Фактички тјунинг е под хаубата, а ова пластиките е стајлинг...
Друга работа... Глупо ми е кога некој послаба кола ја спрема според најјакиот модел...
Ке земам пример Астра Г оти тоа возам...
Да земам сега да вложвам во астрата и да ја прам ОПЦ... ОПЦ лоок, мотор итн...
Парите шо би ги вложил така подобро би било да земам ОПЦ и рајат мозокот...
За трудот да не збораме...

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Tuning cars
« Одговори #12 на: 20 Мај 2011, 08:40:49 am »
Релативно ружни ми се повеќето од коливе во темата :)

Исто така...

+1

Фактички тјунинг е под хаубата, а ова пластиките е стајлинг...
Друга работа... Глупо ми е кога некој послаба кола ја спрема според најјакиот модел...
Ке земам пример Астра Г оти тоа возам...
Да земам сега да вложвам во астрата и да ја прам ОПЦ... ОПЦ лоок, мотор итн...
Парите шо би ги вложил така подобро би било да земам ОПЦ и рајат мозокот...
За трудот да не збораме...

А за квалитетот па ич да не зборуваме.

Отсутен K92

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 712
Одг: Tuning cars
« Одговори #13 на: 20 Мај 2011, 15:05:08 pm »
Релативно ружни ми се повеќето од коливе во темата :)

Истомисленик.
You have to pay attention to regular cars, and slalom through them. That's the way to drive fast.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Tuning cars
« Одговори #14 на: 20 Мај 2011, 15:13:36 pm »« Последно менување: 21 Мај 2011, 17:03:29 pm djidji »