Автор Тема: VW GOLF MK5  (Прочитано 50108 пати)

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
VW GOLF MK5
« на: 08 Февруари 2013, 20:01:38 pm »
1.4 80hp Trendline 2008 Juni (zadnji voz)

195/65/15 - Pirelli P1 Cinturato
195/65/15 - Vredestein Snowtrac 3
110 000 + Pominati KM
Redovni servisi vo Porsche Skopje (ne deka sum pun kes tuku deka iam dobar popust :)  )

traktorche sto gi zadovoluva potrebite za sekojdnevno butkanje pa i po nekad za na bacilo (koa nema sneg)« Последно менување: 05 Април 2013, 21:25:50 pm darko mk5 »

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #1 на: 08 Февруари 2013, 20:20:56 pm »
Каде е сликано ова Дарко?
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #2 на: 08 Февруари 2013, 20:23:41 pm »
mavrovo na skijackite tereni

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #3 на: 08 Февруари 2013, 20:45:12 pm »
Да беееее, не го познав без снег, кажи ми како се качи со кола до тука од која страна?
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #4 на: 08 Февруари 2013, 20:50:02 pm »
se kacuvas nakaj galicnik.. koa kje se ispravis nad careva cesma ima pat desno sto vodi nakaj bacilata... i kako sto te vodi patot, proagjas pokraj galicki skilift, se penjas nagore nakaj zutiot i izlagas izmegju zuti i ciciban do tuka ne zakacuva skoro nikade, malku na koso se vozi poradi kanalite od dzipovite ali zanimlivo e :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #5 на: 08 Февруари 2013, 21:02:02 pm »
Добродојде име,убаво голфче стаи уште некоја сликичка..

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #6 на: 08 Февруари 2013, 21:04:43 pm »
dobro ve najdov :) kolicheto e taman...it's not a racing horse but it's a horse :) kje postiram use nekoja fotka po pat :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4579
 • ~ Full of soul ~
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #7 на: 08 Февруари 2013, 21:45:13 pm »
Добре додје..убаво голфче...:)
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #8 на: 08 Февруари 2013, 22:50:17 pm »
Неувезувана,супер понуда  :D :D :D...it's not a horse,it's a fucken dead donkey.Добредојде и имај пријатен престој. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #9 на: 08 Февруари 2013, 22:55:36 pm »
neuvezuvana, kupena od porse, vtor gazda (prviot se otkazal). nemase mnogu mesto za izbor pa za cenata super mu se "mrtvite magarenca" :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #10 на: 08 Февруари 2013, 22:57:56 pm »
Друг ми беше муабетот али јбг... ;)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #11 на: 08 Февруари 2013, 23:00:57 pm »
kazi si go de :) golf e ...trpi kritiki ;)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14040
 • Пудингот на шоферството
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #12 на: 08 Февруари 2013, 23:02:02 pm »
se kacuvas nakaj galicnik.. koa kje se ispravis nad careva cesma ima pat desno sto vodi nakaj bacilata... i kako sto te vodi patot, proagjas pokraj galicki skilift, se penjas nagore nakaj zutiot i izlagas izmegju zuti i ciciban do tuka ne zakacuva skoro nikade, malku na koso se vozi poradi kanalite od dzipovite ali zanimlivo e :)
;)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #13 на: 08 Февруари 2013, 23:02:20 pm »
Бапни му плинче барем да не троши ионака не оди :)

Имај многу безгрижни километри ! ;)

П.С. Сакаш да се бркаме ?  :D

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3603
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK5
« Одговори #14 на: 08 Февруари 2013, 23:09:21 pm »
use plin mu fali :)

p.s. samo ako ne si dzandar :))

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html