Автор Тема: Formula 1 - Season 2013  (Прочитано 175585 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3435 на: Ноември 25, 2013, 09:34:41 am »
Интересна работа, годинава гореа само моторите на Рено..


Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7507
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3436 на: Ноември 25, 2013, 09:37:24 am »
^ ^ ^ FTW!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3437 на: Ноември 25, 2013, 10:22:59 am »
Mark Webber RBR-             Renault  Alternator    India
Romain GrosjeanLotus-       Renault  Engine   Brazil 
Sebastian VettelRBR-         Renault  Gearbox   UK
Mark Webber RBR-             Renault  Engine        Singapore
Mark Webber RBR-             Renault  Engine/ fire  Korea

Nico Rosberg                    Mercedes Engine BudapestFerrari - NO PROBLEMO !  ;)Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3438 на: Ноември 25, 2013, 11:04:47 am »
Едниот пожар на Вебер беше поради судар, а менувачот сами си го прават во Редбул. Во секој случај, на крајот се бројат освоените поени, а не бројот на дефекти. Тркачките автомобили се прават да дадат се од себе за време на трката и да откажат во првиот круг по крајот на трката. Според освоените поени и бројот на дефекти можеме да заклучиме дека Рено, Мерцедес и Редбул, биле многу поуспешни во носењето на болидот до таа замислена идеална граница. Кога си на границата некогаш и ќе ја преминеш.Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3439 на: Ноември 25, 2013, 11:15:03 am »
Сакаш да кажеш другиве ги штеделе моторите ?

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3440 на: Ноември 25, 2013, 11:16:54 am »
Не им ја извадиле маста. Поените убаво зборат кој колку труд вложил сезонава. Убаво е на крај на сезона да бидеш без ниеден дефект, но поубаво е да си прв или втор во генерален пласман

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3441 на: Ноември 25, 2013, 11:30:39 am »
Поентата е дека моторот е подпросечен.

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3442 на: Ноември 25, 2013, 11:36:43 am »
Подпросечен мотор не освојува 4 титули по ред, и не го поминува Алонсо 2 пати во иста трка, по најдолгата угорница во F1

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3443 на: Ноември 25, 2013, 11:46:40 am »
Да ама Вебер не размислува како тебе, или можеби му подметнувале истрошени делови од болидот на колегата  ;)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22140
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3444 на: Ноември 25, 2013, 13:20:43 pm »
Mark Webber RBR-             Renault  Alternator    India
Romain GrosjeanLotus-       Renault  Engine   Brazil  
Sebastian VettelRBR-         Renault  Gearbox   UK
Mark Webber RBR-             Renault  Engine        Singapore
Mark Webber RBR-             Renault  Engine/ fire  Korea

Nico Rosberg                    Mercedes Engine BudapestFerrari - NO PROBLEMO !  ;)
Ferari - uno problemo:   240 punti manjak.

http://www.formula1.com/results/team/

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4911
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3445 на: Ноември 25, 2013, 13:46:49 pm »
Поздрав до Куоре...

Renault Sport F1
Here is, from our friends at Red Bull Racing, the last fire-up of the V8 Renault-RS27...Rest In Peace buddyRenault F1 V8 engine on Mark Webber's car being fired up for the last time, with the limiter off! 22,000 rpm is achieved (and is also insane)
« Последно менување: Ноември 25, 2013, 16:32:19 pm n1kola »

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3446 на: Ноември 25, 2013, 17:02:56 pm »
Kakva lekcija im odrzaa Red Bull i Reno na site vo F1, edno golemo BRAVO, zasluzuvaat da zakoleme edno prase vo nivna cest...a so vikas ti Cuore ? ;D


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32546
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3447 на: Ноември 25, 2013, 18:37:03 pm »
Ја чепкам темава и штракам по линковиве што ги ставате, се појавува фотка на Фетел без кацига а малава моја стоела до мене, покажува кон сликата на Фетел и вика: Ова е тато кога бил многу млад ;D

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3448 на: Ноември 25, 2013, 19:33:12 pm »
Може догодина ќе воведат и таков шампионат па Ферари некако ќе стигне до трофеј  :'(
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #3449 на: Ноември 25, 2013, 19:34:08 pm »
А Мclaren до подиум    :-\


Kakva lekcija im odrzaa Red Bull i Reno na site vo F1, edno golemo BRAVO, zasluzuvaat da zakoleme edno prase vo nivna cest...a so vikas ti Cuore ? ;DЗбор си е збор !


Mark Webber RBR-             Renault  Alternator    India
Romain GrosjeanLotus-       Renault  Engine   Brazil 
Sebastian VettelRBR-         Renault  Gearbox   UK
Mark Webber RBR-             Renault  Engine        Singapore
Mark Webber RBR-             Renault  Engine/ fire  Korea

Nico Rosberg                    Mercedes Engine BudapestFerrari - NO PROBLEMO !  ;)
Ferari - uno problemo:   240 punti manjak.

http://www.formula1.com/results/team/Читам Вечерње новине и вика,  Корвета најавува влез во F1, 2050та ќе се воведат мотори од 8000 cm3 со турбо и суперчаеџер. :D