Автор Тема: Formula 1 - Season 2013  (Прочитано 171724 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #15 на: Јануари 28, 2013, 20:37:39 pm »
Грешка си видел:
- Red Bull
February 3, Milton Keynes, GBR

Додека:
- Sauber
February 2, Hinwil, SWI

Еххх, еден ден не им мења ништо, педер увек ќе си остане педер :D

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7480
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #16 на: Јануари 28, 2013, 21:59:24 pm »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #17 на: Јануари 29, 2013, 10:50:06 am »
Ја би ги банирал еден шампионат, ради нив имаме фејк шампион.

Ако веќе мора да се тркаат да се надеваме дека болидот ќе биде со очајни перформанси и да бидат што подалеку од првите 10.


Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #18 на: Јануари 29, 2013, 11:11:27 am »
Леле колку не трпат пораз Италијаниве......ауууууу!

Фејк шампион со три титули по ред? Првата е случајно, втората е несакајќи а третата му е предпоставувам наместена и подарена!

Се додека Победува Петелот можеме само капа да му симнуваме! Иако не сум навивач на Редбул дечкото си е трикратен светски шампион и тоа никој не може да му го оспори, колку и да има право да се лути тој што изгубил!

End of story!

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #19 на: Јануари 29, 2013, 12:55:39 pm »
Ја  да сум на негово место би ја поделил титулата со гроздан и со Рајко.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7480
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #20 на: Јануари 29, 2013, 13:00:36 pm »
Ја  да сум на негово место би ја поделил титулата со гроздан и со Рајко.

aj гроздан и да те разберам... ама рајко? што ти е крив рајко?

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #21 на: Јануари 29, 2013, 14:17:18 pm »
Сузука..

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2700
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #22 на: Јануари 29, 2013, 18:48:50 pm »
Сузука..

И алонсо си имаше среќа во 2006 кога на Шумахер му откажа моторот при водство(првпат по 40+ трки). Оваа година ветел изгубе над 40 поени поради технички дефекти, со што се створе шанса за Алонсо ама овај не ја искористе, на карајот од сезоната Маса возеше подобро од него.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #23 на: Јануари 29, 2013, 19:55:51 pm »
Не станува збор за технички проблеми, туку за директен судир по кој ја завршува трката!

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #24 на: Јануари 29, 2013, 20:02:01 pm »
Ако може да се предвиди нешто од болидот на Лотус,тоа е дека сите болиди ќе останат исти од лани со некои минимални промени што тешко дека некој ќе ги забележи.Сите се ориентираат на 2014 каде што со новите правила ќе имаат поголеми шанси за напредок и шанса да дојдат до врвот.
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #25 на: Јануари 29, 2013, 20:33:04 pm »
Сузука..

И алонсо си имаше среќа во 2006 кога на Шумахер му откажа моторот при водство(првпат по 40+ трки). Оваа година ветел изгубе над 40 поени поради технички дефекти, со што се створе шанса за Алонсо ама овај не ја искористе, на карајот од сезоната Маса возеше подобро од него.

Еднаш мислам дека ти реплицирав, технички проблем е една работа, чоечки фактор е друга.

Ако може да се предвиди нешто од болидот на Лотус,тоа е дека сите болиди ќе останат исти од лани со некои минимални промени што тешко дека некој ќе ги забележи.Сите се ориентираат на 2014 каде што со новите правила ќе имаат поголеми шанси за напредок и шанса да дојдат до врвот.

Тоа беше првото што го приметив, гледам дека нема некој драстични аеродинамични промени.

Останува да видиме како ќе изгледаат болидите на Mclaren (31 јануари) и Ferrari (1 февруари).

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #26 на: Јануари 30, 2013, 19:21:52 pm »
Утре во 11:30 Мекларен ќе го претстави болидот.
Пренос: http://www.facebook.com/vodafonemclarenmercedes?sk=app_197826813689735

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2700
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #27 на: Јануари 31, 2013, 11:39:58 am »
Во живо од Мекларен.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3007
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #28 на: Јануари 31, 2013, 21:33:15 pm »
Хитот на темата за Ф1 :)


И да, секако на патеката во Јапан немаше стујарди и фиа не беше присутна и не беа изгледани снимки, само одредени луѓе од пред телевизор видоа дека Кими го учука Алнсо и му ја зема титулата.

Отсутен Dekio7

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2601
Одг: Formula 1 - Season 2013
« Одговори #29 на: Јануари 31, 2013, 22:53:53 pm »
Утре во 10:30, Ферари
Пренос http://singleseater2013.ferrari.com/en/