Автор Тема: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?  (Прочитано 48597 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8577
 • Пичлеме
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #15 на: 28 Декември 2012, 17:29:51 pm »
Вака нешто:


Сола(ј)но, поларизирани. Не ги носам како моден детал, ги носам да не ми свети сонцето в очи :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6300
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #16 на: 28 Декември 2012, 17:59:55 pm »
Јас имам како на симо, само со црни стакла што се.... А да, и некоја чкарт марка се... Али бркаат работа..

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7084
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #17 на: 28 Декември 2012, 18:06:59 pm »
ИмамПодарок од работа...Ги оставив у авион ...  :( :( :( :(A здравје, во многу блиска иднина, нешто од ...
Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #18 на: 28 Декември 2012, 19:01:08 pm »
Блазе си ти. Ти завидувам - одлична колекција.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #19 на: 28 Декември 2012, 19:46:57 pm »
Нај ефтини со сите нишани УВ 400 башка поларизирани.
Polar eagle 500ден. имаат само една маана траат сезона две, слаби се шарките попуштаат.

Истиот модел го имам само со лакирана рамка.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #20 на: 28 Декември 2012, 20:42:11 pm »
Од каде бе?

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #21 на: 28 Декември 2012, 20:43:52 pm »
Зелен пазар.
ГТЦ-Бисер од 1000 до 3000ден.

Отсутен VTR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 737
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #22 на: 28 Декември 2012, 21:05:11 pm »
Ги имамporsche design p8491

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5438
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #23 на: 28 Декември 2012, 23:01:06 pm »
Ray Ban i Prada sega za sega sto uspeaa da preziveat,
sekoe patuvanje ili mi se grebat ili gi krsam na aerodrom.

btw. voopsto ne mi se za moden dodatok, tuku navistina pomagaat na sonce.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #24 на: 28 Декември 2012, 23:13:45 pm »
Имам поларизирачки.


Сакам поларизирачки.

Посебно за возење.
И јас имам, и јас сакам посебно за возење и у принцип тогаш само ги користам.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5438
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #25 на: 28 Декември 2012, 23:38:50 pm »
Jas pa moite pogotovo Ray Banot gi nosam non stop nadvor, tie mi se posvetli i ne zatemnuvaat premnogu, bez naocari mi smeta svetlina jaka pogotovo na soncevo vreme i me boli glava posle, aa da ne zborime za "wrinkles" na celo sto se pojavuvaat od nenosenje naocari na soncevo vreme..lol
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14075
 • Пудингот на шоферството
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #26 на: 28 Декември 2012, 23:51:51 pm »
Имам Прада и не сакам да имам други пошо си ги обожавам. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #27 на: 28 Декември 2012, 23:59:57 pm »
Ништо посебно-гратис од последниот сервис на колтот :)
Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5438
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #28 на: 29 Декември 2012, 01:24:25 am »
^ ne mi severuva a plukase po Mitsubishi..lol

Koga pravese servis, zasto mene ne mi dadoa koza im eabam...lol
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Очила за сонце - какви имате, или какви сакате да имате?
« Одговори #29 на: 29 Декември 2012, 21:32:58 pm »
Плукам по колтот,а не и по брендот Mitsubishi секогаш кога одам на долг пат со него (а тоа е во 80% од случаите),иначе пак ке речам за градско возилце е таман!
BTW: Сервис мислам дека праевме пред 3-4 месеци и незнаев воопшто за акцијата со секој сервис над 10000ден. гратис наочари,така да ме изненадија  ;)