Автор Тема: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!  (Прочитано 16647 пати)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #15 на: 29 Април 2011, 16:42:23 pm »
Кај се наоѓаат овие Самадовци поточно и посликовито??

Посликовито...знаеш кај се гробиштата у Бутел? :) Е, не вртиш натаму туку одиш право :) има бензинска од лево и после имаш трговски центар од истата страна. Паркираш, доле се на приземје у трговскиот... ;D

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #16 на: 29 Април 2011, 16:48:31 pm »
Пупу.....значи саде право не накај она местоно....фала Џиџи...;D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #17 на: 29 Април 2011, 16:56:27 pm »

Ја видов денес колава на факултет, паркирана до eclipse-от, една кола ве делеше :P


Ова е за во рубриката "го видов" :)

Па не ја сликав и ме мрзеше да ја барам темата, и така ја шлапнав информацијава во првата тема каде што ја видов маздата ;D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11678
 • Архитект
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #18 на: 29 Април 2011, 19:46:17 pm »

Ја видов денес колава на факултет, паркирана до eclipse-от, една кола ве делеше :P


Ова е за во рубриката "го видов" :)

Па не ја сликав и ме мрзеше да ја барам темата, и така ја шлапнав информацијава во првата тема каде што ја видов маздата ;D

Па маздата СЕКАДЕ ја има кај и да отвориш. Среќа не си ја лупнал во Дешавки со коли. :) :) :)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #19 на: 26 Јуни 2011, 23:02:38 pm »
Во контекст на темата и со малку поголемо задоцнување од полу-оправдани причини, чест и задоволство ми е да го презентирам производот, т.е. делото на Самад:

« Последно менување: 29 Јуни 2011, 23:43:53 pm gOJDO »
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #20 на: 26 Јуни 2011, 23:13:07 pm »
Vnimatelno so sprejot za klima!!!!.....nekade malce ako ima nekoe duoce i prokliza nadolu niz elektronikata ke si imas GOOOOOOOOlemi problemi....Eden prijatel stavase na Accord i go kostase 1200 evra menuvanje elektronika
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #21 на: 26 Јуни 2011, 23:32:44 pm »
Vnimatelno so sprejot za klima!!!!.....nekade malce ako ima nekoe duoce i prokliza nadolu niz elektronikata ke si imas GOOOOOOOOlemi problemi....Eden prijatel stavase na Accord i go kostase 1200 evra menuvanje elektronika
Затоа ќе си купиш колоиден раствор од сребрена вода од Зегин - пошто е само 5 ppm концентрација, а и не е јонски - значи се работи за скоро 100% ре-дестилирана вода која е изолатор. Чим НАТО го користи и претседателот на САД ... :)

Отсутен maci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1339
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #22 на: 27 Јуни 2011, 07:00:29 am »
џиџи од кога тоа ти другар со претседателот на сад? ;)
каде треба да се прсне колоидната вода?
форд фиеста 1,4 тдци

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #23 на: 27 Јуни 2011, 07:39:27 am »
џиџи од кога тоа ти другар со претседателот на сад? ;)
каде треба да се прсне колоидната вода?
Во цревото од кондензатот.

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #24 на: 27 Јуни 2011, 16:21:19 pm »
gOjdo, vreme bese ! :P hah use malce ke gi iskinese, sreka sto go fati posledniot voz pred da gi skines :)))
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #25 на: 27 Јуни 2011, 18:14:58 pm »
абе, кажи ми од кај ја зема конзолата за рака напред? шо пари? како иде за монтажа??

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11678
 • Архитект
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #26 на: 27 Јуни 2011, 19:42:26 pm »
абе, кажи ми од кај ја зема конзолата за рака напред? шо пари? како иде за монтажа??

Мислам дека не сакаш да ставиш потпирач на астрата. Еден мој другар имаше фабрички таков  и многу глупаво е направена астрата, точно е ставена над рачната. Така да кога е спуштена конзолата, раката ти доаѓа блиску до менувачот и чудно малку менуваш брзини и + рачната не можиш да ја крениш. А кога ти е крената рачната ти е достапна, ама кога ќе менуваш брзини лактот ти удира во конзолата.......... Ни ваму ни таму. На GTC е малку подобро решено ова. Ама пробај си сепак.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #27 на: 27 Јуни 2011, 19:51:17 pm »
абе, кажи ми од кај ја зема конзолата за рака напред? шо пари? како иде за монтажа??

Мислам дека не сакаш да ставиш потпирач на астрата. Еден мој другар имаше фабрички таков  и многу глупаво е направена астрата, точно е ставена над рачната. Така да кога е спуштена конзолата, раката ти доаѓа блиску до менувачот и чудно малку менуваш брзини и + рачната не можиш да ја крениш. А кога ти е крената рачната ти е достапна, ама кога ќе менуваш брзини лактот ти удира во конзолата.......... Ни ваму ни таму. На GTC е малку подобро решено ова. Ама пробај си сепак.
едно извињување до Самад што пишав тука, касно видов кај сум пишал, нека се преместат овие неколку постови.

btw фала вака на мислење, искрено така и си мислев дека ќе испадне зошо таква е положбата, ти само ми потврди.. :)

а околу седиштава, NO COMMENT, екстра се... да ми се скинат навлаките со ластик на матизот, идам правец кај вас за нешо вакво.... gOJDO, добра комбинација у секој случај ! :)
« Последно менување: 27 Јуни 2011, 19:55:02 pm KaZaN »

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6090
 • 69
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #28 на: 27 Јуни 2011, 21:22:04 pm »
gOjdo, vreme bese ! :P hah use malce ke gi iskinese, sreka sto go fati posledniot voz pred da gi skines :)))

Ако траат толку кратко, ондак  ???  односно ако се кинат за 2 месеца...Самчо, немој сам себе го убијал да си правиш  ;D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: Mazda 6 + gOJDO во посета на Самад!!!
« Одговори #29 на: 27 Јуни 2011, 22:12:43 pm »
se salam so gOjdo malce, se razbira deka ne traat 2 meseca :)
WWW.SAMAD.COM.MK