Автор Тема: Совет за телевизор 42-46" ...  (Прочитано 5627 пати)

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7086
Совет за телевизор 42-46" ...
« на: 21 Август 2012, 12:03:44 pm »
Како што гласи насловот, сакам да купам TV кој пред се би го користел за фудбал, игрици и филмови...
Може да биде од 42 до 46 инчи, цена до 50 000 денари ...

Секој совет и препорака се добредојдени ...

Благодарам ...

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #1 на: 21 Август 2012, 12:15:50 pm »
Панасоник гледај некој. Со тие пари нема утка :)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #2 на: 21 Август 2012, 13:06:57 pm »
Panasonic IPS панел.
Smart TV.
Или Смарт Плазма Full HD.
Крај!

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3037
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #3 на: 21 Август 2012, 13:11:57 pm »
Гласам за третото!!!

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #5 на: 21 Август 2012, 13:19:26 pm »
Плазма Панасоник и што е можно поголема, слика стакло панчево.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #6 на: 21 Август 2012, 13:20:50 pm »
И јас би рекол третото. И немој да штедиш на инчи. Тоа ти е најглупо штедење. Остај бабски муабет, дека требало оналкав или волкав телевизор. ПОголем си е боље. Ама рачунај дека треба и ХД влез да донесеш за да чини сликата.

-Јас не би фрлал над 50к.

Имаше многу убав попуст во техномаркет на 30% пред некое време, ама незнам како е сега. Не сум бил од тогаш. Еден панасоник 42ка беше на 50% попуст, и го меркав.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #7 на: 21 Август 2012, 13:36:38 pm »
Ако не се SMART и 3D тогаш се доста поевтини.


Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1269
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #8 на: 21 Август 2012, 14:15:45 pm »
A Sony ?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54860
 • Махер
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #9 на: 21 Август 2012, 14:20:52 pm »
Што е со смарт ТВ? Кои се бенефиции во споредба со нормален телевизор со УСБ кој пушта mkv фајлови?

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #10 на: 21 Август 2012, 14:32:31 pm »
Си имаш wifi и browser, уште поубаво од нормален тв.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #11 на: 21 Август 2012, 14:34:48 pm »
Имаш Ви-фи, Камера процесор и луд софтвер..........
Вајрлес пуштање слики од Ајфон, другФОН итн....Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #12 на: 21 Август 2012, 14:35:41 pm »
A Sony ?

Сони е поскап а и не прави веќе нивни панели и има позатворен систем на користење на фајлови и формати.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6105
 • 69
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7086
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #14 на: 21 Август 2012, 16:18:22 pm »
http://www.technomarket.com.mk/products/09122070/panasonic-tx-p42ut50e

Oва ми изгледа доста интересно, гледам и по други сајтчиња е високо рангиран ...

Сега ке ги разгледам и другите линкчиња ...