Автор Тема: TuningGarage Web Site ;)  (Прочитано 13826 пати)

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
TuningGarage Web Site ;)
« на: Август 11, 2012, 21:18:13 pm »
Konecno profunkcionira i Web Sajtot www.tuninggarage.mk ili www.revotechnik.mk
Sajtot e seiste vo izrabotka pa zatoa bi sakal da cujam vasi predlozi. Sto e OK sto bi smenile mozda dodale ;)
Pozdrav do site :)
   

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6920
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #1 на: Август 11, 2012, 21:29:28 pm »
Oна што прв гледање го забележав е измешаната кирилица и латиница ...

Мислам дека би било супер доколку целиот сајт си биде на Македонски, кирилично, освен секако стручните називи ...
Втора работа, кога ке кликнеш на пример на некој од проектите, да те носи директно на слика од проектот, наместо на твоето голфиште, па мора да скролаш надолу ...

Делот од Англиски што е превземен од Revo Technik, да си биде на Македонски ... Знам дека одлично зборуваш Англиски, и ти е лесно, но, сметам дека има луѓе кои не се снаоѓаат поеднакво добро со јазици ...

Како и да е, супер е што конечно имаш сајтче, и се надевам дека ке ги сфатиш забелешките како добронамерни ...

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #2 на: Август 11, 2012, 21:35:54 pm »
Tommy fala na zabeleskite megutoa toa e se predzemeno nabrzina kolku da se popolni megutoa se ke bide prevedeno na kirilica I da ima dosreduvanje okolu linkovite mada ima gore link kaj proekti jade Mozes da izberes koj proekt sakas da go vidis :)
Kako sto rekov seuste e vo izrabotka taka da vasite zabeleski ke bidat od korist. Zatoa slobodno kazete si gi  mislenjata ;)
   

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
 • Имигрант
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #3 на: Август 11, 2012, 21:54:20 pm »
За нас:

dfgsdfgs
sdf
ff
f
f
f
fffffffffffff


Да пишеше барем 3-4 реченици од типот Чиптјунинг на ВЊ групација во македонија.... колку за почеток

Како што кажа томи слајдот на сликите остави го само на почетна страна.

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6920
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #4 на: Август 11, 2012, 23:27:55 pm »
:)

Ako pochne da pishuva on za nego, kaj ke e krajot .... Ke se sredi se ...

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #5 на: Август 11, 2012, 23:37:56 pm »
:)

Ako pochne da pishuva on za nego, kaj ke e krajot .... Ke se sredi se ...
Ke se sredi se ima uste mnogu rabota da se sredat sliki9 linkovi i se razbira da se pojasni celata rabota i delot sto e predzemen na Angliski da se prevede ;)
   

Отсутен BEST

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
 • BMW 330D facelift
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #6 на: Август 12, 2012, 15:33:18 pm »
Кога ке влезам на сајтот
прво што проверив беше во Чип Тјунинг ценовникот, и тамо појавува некој нецелосен линк...
Има и други грешки но воглавно не е лош сајтот, малце треба да се потрудиш околу поправка на најочигледните грешки...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53401
 • Махер
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #7 на: Август 12, 2012, 15:35:06 pm »
Кога ке влезам на сајтот
прво што проверив беше во Чип Тјунинг ценовникот, и тамо појавува некој нецелосен линк...
Има и други грешки но воглавно не е лош сајтот, малце треба да се потрудиш околу поправка на најочигледните грешки...

Исто, исто.  :D :D :D :D

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #8 на: Август 12, 2012, 15:48:40 pm »
Исправено видете дали ви се допаѓа сега... и давајте усте забелешки  ;D
   

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #9 на: Август 12, 2012, 20:23:48 pm »
Јас мислев оваа аватарката ги соблекува цицките..;D
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #10 на: Август 12, 2012, 20:30:15 pm »
Јас мислев оваа аватарката ги соблекува цицките..;D
Ostaj neka pomine praznikov pa ke gi soblece :D
   

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #11 на: Август 12, 2012, 20:48:00 pm »
Според мене некако ептен штрчи белата позадина на логото и ме нервира тоа што на што и да стиснеш прво го покажува истото slide show од насловната. Сметам дека него му е место само на насловната страна.

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #12 на: Август 12, 2012, 20:58:51 pm »
Според мене некако ептен штрчи белата позадина на логото и ме нервира тоа што на што и да стиснеш прво го покажува истото slide show од насловната. Сметам дека него му е место само на насловната страна.
Potpolno se soglasuvam. Logoto ke go preparavav ama jas i tie graficki programi malku sme skarani :D
   

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #13 на: Август 12, 2012, 21:01:55 pm »
Брат нејќам да ти ја смарам темата,ама цело време ме провоцира оваа со цицкиве..;D
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #14 на: Август 13, 2012, 15:10:29 pm »
Deneska se setiv i na ova a i ponataka ke gi pratime novostite i sobirite ;)

http://www.tuninggarage.mk/archives/2332