Автор Тема: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!  (Прочитано 178195 пати)

Присутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2160
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #480 на: 06 Декември 2020, 12:37:52 pm »
Ми се јавија од Самад, ми кажаа малку ќе доцнат, околу 16 декември ќе стигнат, едвај чекам да ги сменам, возачката е за никаде, почна да ми смета во возење....инаку имаше добра цена со акцијата кога нарачував, 1500 денари беа, моите мислам 1600 дека ги немаа на лагер па мораше со нарачка од Словенија
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #481 на: 06 Декември 2020, 23:04:11 pm »
Ми се јавија од Самад, ми кажаа малку ќе доцнат, околу 16 декември ќе стигнат, едвај чекам да ги сменам, возачката е за никаде, почна да ми смета во возење....инаку имаше добра цена со акцијата кога нарачував, 1500 денари беа, моите мислам 1600 дека ги немаа на лагер па мораше со нарачка од Словенија

Super cim ste zavrsile rabota :)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #482 на: 06 Декември 2020, 23:05:19 pm »
Може нема ни да стигнат,јас нарачував 2 платнени патосници пролетта,никојпат не стигнаа...

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


Iskreno zalam ako stvarno se slucilo nesto takvo, vo 99% od slucaevite nemame utka, za toa i rabotime da imame naracki, kako e mozno da se slucilo ova nikako nemozam da svatam... se izvinuvam sekako :) Ako treba nesto kontaktiraj me slobodno da si gi ispravime greskite. Pozdrav !!

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #483 на: 06 Декември 2020, 23:07:27 pm »
Dali se pojavija patosnici (gumeni ili platneni)  vo prodazba za Honda civic 2008god model FD1 - limuzinskata varijatna?
Tie od kratkata verzija hatch ne pasuvaat.
Imam na lager Petex Germanski, no, bi moral da pomines da gi probame, posto taa serija na Civic, spored dosegasnoto moe iskustvo ima 3 tipa na patosnici. Poveli vo Vizbegovo direktno kaj nas, da probame.

Присутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2160
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #484 на: 23 Декември 2020, 22:34:45 pm »
Јас само да кажам дека сум презадоволен од гумените патосници Гледринг, многу убаво легнаа, нема да мрднат ни 1 мм, штета што порано не си земавПретпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #485 на: 23 Декември 2020, 23:00:13 pm »
Allseason шара ;D

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2609
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #486 на: 10 Февруари 2021, 01:54:05 am »
Ako moze info za patosnici za novoto pezo 208?

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #487 на: 10 Февруари 2021, 13:51:13 pm »
Platneni moze da izrabotime na lie mesto kaj nas, a gumeni seuste nemame dobieno od Gledring.

Отсутен stavrov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #488 на: 21 Февруари 2021, 21:48:07 pm »
Може ли да ми дадете понуда за типски гумени патосници и гумени патосници за багажник за Мерцедес C класа 2015+ караван?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #489 на: 22 Февруари 2021, 08:37:33 am »
Zdravo :) Rezaw Plast Polska - po naracka za nekolku dena bi stignala, 3050den - 10% popust :)

Отсутен stavrov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #490 на: 22 Февруари 2021, 08:46:30 am »
Zdravo :) Rezaw Plast Polska - po naracka za nekolku dena bi stignala, 3050den - 10% popust :)
Оваа цена за патосниците и подлогата за багажник заедно?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #491 на: 23 Февруари 2021, 09:55:54 am »
Ne, cenata e samo za patosnicata za bagaznik.

Отсутен Solo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #492 на: 17 Август 2021, 19:32:19 pm »
Здраво.за Opel corsa c 1.3 2005 патоснок за багаж

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #493 на: 19 Август 2021, 14:19:20 pm »
Здраво, за жал по мерка немам за тоа возило. Единствена опција е универзална, да ја скроиме на лице место на возилото, со сите попусти 1800ден би дошла, од Гледринг Словенија. Поздрав

Отсутен Solo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: ГУМЕНИ ПАТОСНИЦИ ГЛЕДРИНГ!!!
« Одговори #494 на: 20 Август 2021, 03:49:45 am »
Здраво, за жал по мерка немам за тоа возило. Единствена опција е универзална, да ја скроиме на лице место на возилото, со сите попусти 1800ден би дошла, од Гледринг Словенија. Поздрав
Доставувате ли до дома ,па после да се скрои на лице место во Велес.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk