Автор Тема: спреј за затемнување штопови  (Прочитано 33138 пати)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
спреј за затемнување штопови
« на: 15 Март 2011, 09:46:48 am »
Самчо за спрејот што ти пишав и ти ми рече со попуст 300 денари и дали можеш да ми го доставиш.
Сакав да прашам дали мислеше у Кичево на продавницата за Тјунинг опрема Опел или некоја друга??
Ако е таа ке прашам кога ке можам и ако ми одговара ке зеам ако не ми одговара ке се договориме за испорака
А и колку ке ме чини да ми го достави вашето комбе спрејот,мислам колку ке ме чини за патот?
Поздрав  ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #1 на: 15 Март 2011, 12:01:28 pm »
не сум бил единствен што сум се заинтересирал околу ова... кога веќе имаш пишано, значи у тек си...па ако не смета да прашам...

како иде целата ствар? како функционира? има некоја филозофија или ставаш, и толку???

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #2 на: 15 Март 2011, 13:25:08 pm »
Пишав еден пост за фарбање бандаши (професионално) ако го имаш прочитано така нешто е постапката само многу полесно се фарбаат штоповите еве вака

1.Ги вадиш штоповите
2.изолираш тоа што нема да го фарбаш
3.ги чистиш со крпа и вода
4.ги бришиш
5.прскаш со спрејот
е сега прскаш до 3 пати (барем така знам) инаку се губи транспарентноста (пренесувањето светлина)
А за функција меѓу овој спреј и обична лак боја е голема затоа што со овој ем ти се темни штоповите ем се гледа кога даваш шимигавец и слично а со обична боја скоро не се гледа (не пренесува светлина)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #3 на: 15 Март 2011, 16:05:25 pm »
zdravo... slednata nedela nedela naseto kombe ide nakaj kicevo, besplaten e prevozot do tamu, nema potreba od plakanje... inaku ne mislev na taa prodavnica, prodavnicata e za avto kozmetika, navlaki i patosnici ratkapni i td. slicen asortiman na nasata firma bidejki nie ja snabduvame taa prodavnica ... OPEL N se vika, dokolku sakas jas da ti go dostavam sprejot pisi mi broj vo pvt poraka, ako ne kazi ke ti dadam broj od gazdata na OPEL N pa dogovori se... inaku postot za farbanjeto stopovi ti e korekten, i tocen, bas taka ide celata procedura. .. samo da dodadam deka postoi MOTIP sprej dokolku nekogas sakas da ja izvadis bojata od stopovite, inaku bez toj sprej ne se vadi normalno...
Сaмчо за спрејот што ти пишав и ти ми рече со попуст 300 денари и дали можеш да ми го доставиш.
Сакав да прашам дали мислеше у Кичево на продавницата за Тјунинг опрема Опел или некоја друга??
Ако е таа ке прашам кога ке можам и ако ми одговара ке зеам ако не ми одговара ке се договориме за испорака
А и колку ке ме чини да ми го достави вашето комбе спрејот,мислам колку ке ме чини за патот?
Поздрав  ;)

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #4 на: 15 Март 2011, 20:42:18 pm »
Ај пиши локација каде се наоѓа таја продавница у кичево,но секако ке биде поскапо бидејќи  и тој треба да заработи нешо а и нема да има попуст од 10% ;D
Ај коа ке идеш кажими каде да дојдам  низ кичево да го зеам спрејот бидеќи можеби ке сум на школо  па да може да го оставиш негде  ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #5 на: 15 Март 2011, 23:12:34 pm »
фала момци за информациите и за брз одговор.... :) би ме интересирала и мене цената на спрејот... ако не е за јавност, може да ми пишете и на пп информации околу цената...


Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 607
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #6 на: 15 Март 2011, 23:14:29 pm »
cenata e sekako javna ... 340den - 10% popust 300den za CarClub clenovi... Jove pisi mi go brojot mobilen tvoj po poraka, jas ke ti se javam koga ke sme vo Kicevo, i ke se dogovorime da se najdeme i dati go dademe sprejot...pozdrav

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #7 на: 21 Март 2011, 21:46:14 pm »
го набавив денес од кај вас, земав и еден за бришење, у случај стариот да има нешто против... деновиве ќе го пробам, да видам како ке биде... :)

Отсутен Samad

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
  • www.samad.com.mk
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #8 на: 21 Март 2011, 21:57:03 pm »
Odlicno, bas mi e drago sto ete ste zainteresirani za nasite proizvodi i siguren sum deka ke gi zadovoli vasite ocekuvanja...

Samo vnimatelno procitaj go upatstvoto i pridrzuvaj se za upatstvoto za da go dobies vistinskiot efekt.

Pozdrav,

www.samad.com.mk
info@samad.com.mk
mob: 075 203 345
WWW.SAMAD.COM.MK

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #9 на: 21 Март 2011, 22:59:02 pm »
го набавив денес од кај вас, земав и еден за бришење, у случај стариот да има нешто против... деновиве ќе го пробам, да видам како ке биде... :)
A kolku cini sprejot za birsejne ??
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #10 на: 22 Март 2011, 17:13:15 pm »
иста цена ко и другиот...да бидам конкретен 340, со попуст - 300...


 :)
« Последно менување: 22 Март 2011, 17:17:15 pm KaZaN »

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3148
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #11 на: 21 Јули 2011, 15:12:13 pm »
Казан ги затемни ли штоповите ?
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #12 на: 30 Јули 2011, 17:37:23 pm »
не сум. некако се премислив да ти кажам, уште тогаш... и ги даов спрејовите на другарче.. па он ги искористи мислам...  :)

Отсутен The Boy Next Door

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
 • Pug 205 GTI - the drive of your life !
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #13 на: 30 Јули 2011, 17:46:08 pm »
не сум. некако се премислив да ти кажам, уште тогаш... и ги даов спрејовите на другарче.. па он ги искористи мислам...  :)

Паметен избор. ;D
И јас едно време сакав,ама тогаш бев мал и не разбирав,сега знам дека несакам таква беља да правам. :D :D :D
Не возам брзо, ниско летам.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: спреј за затемнување штопови
« Одговори #14 на: 30 Јули 2011, 18:17:40 pm »
да ти кажам право, пробав, на едниот штоп.. све како шо прочитав, како шо ми кажале.. може дека беше ветровито ова она, ми се растече ептен некако... и после викам, шо ќе ми е мајку му? па на Матизот? и викам дај батали, не е ова за мене... и после не ми текна пак веќе никогаш... а можда и боље... :)