Автор Тема: Sony Ericsson Mix Walkman  (Прочитано 3561 пати)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Sony Ericsson Mix Walkman
« на: 01 Јуни 2012, 12:18:34 pm »
Драги форумџии ,го купив погорен наведениот телефон :) лицно мене ми прави  мерак супер е,но бидејки ми е прв да каземе вака по добар телефон,бидејки до сега се заебавав све со крсеви ......

сакам да ми помогнете малце,сакам да инсталирам некој апликаци,игри такви ситници,но незнам од каде да симнам и што како да инсталирам ....

симинјавнекој работи ги инсталирав али повекето не ги отвара....

еве и спецификации од телефончето  ;)

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_mix_walkman-3984.php

па упатете ме малце каде да барам што ми треба и така натека,да не го Е*АМ нешто  :-X

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #1 на: 01 Јуни 2012, 16:47:08 pm »
A sto bas ovoj tel si go zemal? Nemase nesto so android da zemes?

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #2 на: 01 Јуни 2012, 20:10:47 pm »
Штета што нема андроид.. вака само јава игри и апликации можеш да користиш...

Требало малце да потпрашаш на форумов што телефон да земиш. Телефонот си вреди за парите али за некој денар плус ќе си земал некој подобар телефон, како и да е:

1.Можеш да пишиш на google.com : Download games for Sony... и така ќе си бараш игри,апликации и друго...

2.Јас спуштам од оваа m.mobile9.com, си го бираш телефонот и си спушташ. Еве ти за твојот http://gallery.mobile9.com/c/sony-ericsson-mix-walkman-softwares_3566/1/

3.Еве ти друга страница како за твојот телефон http://www.umnet.com/mobile-games/0-4956-0-Java_240x400_games-0


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54815
 • Махер
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #3 на: 01 Јуни 2012, 20:11:59 pm »
Vokmen e, taka da butaj muzika.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #4 на: 01 Јуни 2012, 20:20:18 pm »
Со какви слушалки оди овеј телефон? обични или оние што се специјални за вокмени ???
Мојот иде со вакви


Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #5 на: 01 Јуни 2012, 21:33:17 pm »
На замунда имаш добри игрици и апликации.

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #6 на: 02 Јуни 2012, 01:59:06 am »
telefonot go zemav za 800 den plus bonusot sto si go imav od ONE taka da mi ispadna epten eftin,bitno mi bese da e na tac i da ima wi fi,ne ni mi tekna za softver sto kako e,a i nejkev da davam poveke pari ,nekako mana mi se telefonite brzo im naogjam kraj :)

toni sto mob imas ? mojot ne ide so ovie ,so tie standardnite slusalki ide

znaci za mojot telefon treba da baram JAVA fajlovi za da moze da rabotat ? :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #7 на: 02 Јуни 2012, 10:16:42 am »
Јас имам Sony Ericsson Live With Walkman. Малце се слични во изглед со твојот ама во спецификации се скрос различни..http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_live_with_walkman-4111.php

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #8 на: 02 Јуни 2012, 12:17:13 pm »
bolje r ovoj kade kade, ali gledam java e :) daj pust mi nesto interesno :D nekoja java aplikacija

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #9 на: 02 Јуни 2012, 12:56:53 pm »
Ако сакаш да си играш со апликации и игрички смени го телефонот уште ко е нов. Продај го и земи си со андроид. Вака помири се и користи си го само како телефон и евентуално камера и нешто вифи ако ти затреба

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #10 на: 02 Јуни 2012, 17:28:01 pm »
abe kakvo menjanje odlicen e, za 800 denari ehee premija posle 3 godini i jas telefon da imam :D

mislev nesto da mu stavam kolku da ima za u dosadno vreme

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #11 на: 02 Јуни 2012, 17:29:27 pm »
Еве сега ги барам апликациите што ги користев и јас на предходниот телефон..

Едит:
Doodle Jump http://www.4shared.com/file/243010228/4db88b9f/doodlejump__wwwmobilegamesaren.html Скокаш на едни како плочки и освојуваш рекорд и рекордот треба да го срушиш и така си играш...

Ќе ставам уште некоја ако принајдам..
« Последно менување: 02 Јуни 2012, 17:42:46 pm toni.suzuki »

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #12 на: 03 Јуни 2012, 16:59:00 pm »
e fala fala :D

ako se najde ste nesto super :D

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #13 на: 04 Јуни 2012, 21:25:54 pm »
море како за т700 шо беа такви се и овие,јава си е јава

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Sony Ericsson Mix Walkman
« Одговори #14 на: 05 Јуни 2012, 02:09:03 am »
da znam deka se istite :D